VW coraz więcej produkuje w Chinach i importuje do Europy

W tej chwili co drugie auto elektryczne wyprodukowane na świecie pochodzi z chińskich fabryk. Potrzebny więc jest transport morski by sprzedawać na całym świecie

116

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

samochodowiec Future Way dla VW który produkuje w Chinach auta i importuje do Europy
samochodowiec Future Way dla VW który produkuje w Chinach auta i importuje do Europy

Import aut z Chin obejmuje nie tylko przesyłki bezpośrednie nowych pojazdów produkowanych przez chińskie firmy motoryzacyjne. To także transport pojazdów innych marek produkowanych w Chinach na globalne rynki. Chiny, będące jednym z największych producentów samochodów na świecie, eksportują różnorodne typy pojazdów. Znaczącym elementem eksportu są samochody elektryczne, które zyskują na popularności na światowych rynkach. Największym europejskim koncernem który produkuje w Chinach jest Volkswagen stąd konieczność transportu do Europy.

VW zamówił jeden z największych samochodowców na 6500 aut

W kontekście logistyki transportu samochodów, wprowadzenie nowego samochodowca „Future Way” stanowi ważny rozwój. Jest to pierwszy z dwóch statków zaprojektowanych przez Knud E. Hansen, wykorzystujących jako paliwo LNG (skroplony gaz ziemny), co jest krokiem w kierunku bardziej zrównoważonej i ekologicznej logistyki morskiej. „Future Way”, z ładownością 6500 CEU (Car Equivalent Units), został przekazany przez stocznię CIMC Raffles w Chinach. Jest długoterminowo wyczarterowany przez Grupę VW, co podkreśla znaczenie tego statku dla globalnej dystrybucji pojazdów. Dzięki takim krokom Chiny są już największym eksporterem aut na świecie. Przypomnę że są także największym producentem aut elektrycznych.

W tej chwili co drugie auto elektryczne wyprodukowane na świecie pochodzi z chińskich fabryk. Potrzebny więc jest transport morski by sprzedawać na całym świecie. Statek o długości 199,95 m i szerokości 37,0 m jest napędzany ekologicznie. Statek jest napędzany przez dwupaliwowy silnik główny MAN B&W o mocy 12 820 kW. Charakteryzuje się aerodynamicznie zoptymalizowanym dziobem, który zmniejsza opór powietrza, co przekłada się na zwiększenie efektywności paliwowej. Dodatkowo, statki te mają centralny układ ramp wewnętrznych, co usprawnia obsługę ładunków i poprawia wydajność operacyjną.

Wkrótce wodowanie drugiego samochodowca – Way Forward

„Future Way” i jego siostrzany statek „Way Forward”, który dołączy do niego za kilka miesięcy, odgrywają kluczową rolę w strategii logistycznej Grupy VW, umożliwiając efektywniejsze i bardziej zrównoważone przewozy samochodów na duże odległości. Obie jednostki wynajął VW na co najmniej 10 lat, co świadczy o ich długoterminowym znaczeniu dla potrzeb transportowych koncernu Volkswagen. Teraz to co VW produkuje w Chinach będzie importował do Europy.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia