Brytyjski Rząd nie chce płacić za hotele emigrantów

Państwo musi skoncentrować się na strategiach, które pomogą azylantom zdobyć zatrudnienie i uniezależnić się od finansowania publicznego.

95

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

romantyczne hotele emigrantów czyli Bibby Stockholm
romantyczne hotele emigrantów czyli Bibby Stockholm

Czterdzieści pięć osób aresztowano w południowym Londynie po próbie uniemożliwienia przeniesienia azylantów z hotelu na barkę Bibby Stockholm w południowej Anglii. Grupa aktywistów skutecznie zablokowała transport siedmiu azylantów, co doprowadziło do starć z policją i utrudniło działania rządu. Mimo trwającego wiele godzin protestu, autokar odjechał bez pasażerów. Hotele emigrantów kosztują podatnika brytyjskiego prawie 3mld funtów rocznie.

Przemoc i Zakłócenia w Czasie Protestu


Podczas protestu doszło do ataków na funkcjonariuszy policji, co doprowadziło do licznych aresztowań. Policja wydała oświadczenie, w którym wyraziła swoje rozczarowanie z powodu agresji skierowanej wobec osób pełniących obowiązki służbowe. Funkcjonariusze byli atakowani przez protestujących, a ich zadaniem było utrzymanie porządku i umożliwienie przeniesienia azylantów na barkę.


Minister spraw wewnętrznych James Cleverly skrytykował aktywistów, nazywając ich „małą grupą studentów pozujących w mediach społecznościowych.” Podkreślił, że zakwaterowanie migrantów w hotelach kosztuje brytyjskich podatników miliony funtów każdego dnia. Rząd nie może pozwolić, by ta grupa zablokowała działania, które są korzystne dla społeczeństwa.


Bibby Stockholm, zacumowana w hrabstwie Dorset, od sierpnia 2023 roku pełni funkcję tymczasowego zakwaterowania dla azylantów. Warunki na barce są skromniejsze niż w hotelach. To ma zniechęcać potencjalnych nielegalnych imigrantów do prób dostania się do Wielkiej Brytanii. Rząd uznaje to za jeden ze sposobów na ograniczenie kosztów utrzymania migrantów.

Odejście od zakwaterowania emigrantów w hotelach


Brytyjski rząd planuje stopniowo przestać umieszczać azylantów w hotelach, zastępując je alternatywnym zakwaterowaniem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do maja zwolni 150 hoteli. W związku z tym rząd zaoszczędzi miliony funtów dziennie, które obecnie są wydawane na wynajem pokoi.


Wynajem hoteli kosztuje około 8 milionów funtów dziennie, co stanowi ogromne obciążenie dla budżetu państwa. Długoterminowe utrzymywanie azylantów w hotelach nie jest zrównoważone, a koszty te stają się coraz trudniejsze do uzasadnienia w obliczu innych pilnych potrzeb finansowych kraju.


Protesty aktywistów przeciwko przeniesieniu azylantów do skromniejszych warunków na barce Bibby Stockholm nie mogą dłużej blokować polityki rządu. Władze muszą skutecznie zachęcać migrantów do podjęcia pracy, aby mogli samodzielnie finansować swoje życie. Bez tego brytyjski system socjalny będzie narażony na dalsze przeciążenie.

Droga Naprzód – Wspieranie Integracji i Samodzielności


Państwo musi skoncentrować się na strategiach, które pomogą azylantom zdobyć zatrudnienie i uniezależnić się od finansowania publicznego. Skuteczna integracja w społeczeństwie jest kluczowa zarówno dla azylantów, jak i podatników, którzy oczekują, że środki publiczne będą wydawane odpowiedzialnie i sprawiedliwie. Romantyczne hotele emigrantów czyli Bibby Stockholm

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia