Urodziny Silnika w Konieczkowej 30.07.2023

Urodziny Silnika w Konieczkowej w dniu 30.07.2023 to bicie rekordu Polski w ilości pracujących zabytkowych silników stacjonarnych w których możesz wziąć udział , konkursy, nagrody i inne

591

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tegoroczna impreza „Urodziny silnika” zorganizowana tradycyjnie przez Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej przypada w dniu 30.07.2023. Oprócz zapowiadanych atrakcji jakimi będą: próby pobicia ubiegłorocznego rekordu Polski w ilości pracujących zabytkowych silników stacjonarnych. Dotychczasowy rekord należy do Muzeum Silników i jego przyjaciół. Kolejnym punktem programu ma być próba uruchomienia stuletniego silnika „L.Zieleniewski” i kilka innych niespodzianek. Pierwszą z nich będzie pokaz pracy dwunastocylindrowego silnika „Wola” wraz z agregatem prądotwórczym, a drugą wystawa polskich silników stacjonarnych. Dla wszystkich którzy interesują się historią będzie okazja poznania osobiście red. Adama Sikorskiego. Twórca programu „Było nie minęło- kronika zwiadowców historii” będzie wraz z ekipą TVP na naszej imprezie zarejestrował materiał na kolejny odcinek kultowego programu. W naszym programie znajdzie się także pokaz sprzętu balonowego i spotkanie z pilotem Adamem Ginalskim trzykrotnym uczestnikiem najsłynniejszych zawodów balonowych świata.

Zgodnie z apelem organizatorów każdy uczestnik może wziąć czynny udział w biciu rekordu zabierając swój silnik np. na przyczepę. Silniki w motopompach to silniki stacjonarne, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby wspólnie pomóc pobić rekord.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem na plakacie poniżej. Warto jak zwykle śledzić stronę organizatora Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej

W artykule wykorzystano materiały ze strony organizatora.

Zaproszenie na Urodziny Silnika ze strony fb

Urodziny Silnika w Konieczkowej 30.07.2023 plakat
Urodziny Silnika w Konieczkowej 30.07.2023 plakat

Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej obchodzi Urodziny Silnika

Muzeum posiada w swoich zbiorach ponad 110 silników wyprodukowanych przez około 60 producentów. Najstarsze z nich zostały wyprodukowane pod koniec XIX wieku. Do najbardziej unikatowych silników w kolekcji należą te wyprodukowane na obszarze Austro-Węgier oraz w Polsce przed wybuchem II Wojny Światowej. Większość eksponatów jest nadal sprawna.

Jak by nie było, nie samymi silnikami człowiek żyje także zgromadzono tutaj dokumenty i literaturę, dotycząca rolnictwa. Zbiory uzupełniają akcesoria związane z mechaniką i motoryzacją takie jak: oliwiarki, lutlampy, kanistry , pojemniki oraz wiele innych.

W Muzeum jest również dostępna wystawa zabytkowych maszyn rolniczych oraz wystawa pamiątek strażackich na którą organizator serdecznie zaprasza.

Muzeum silników stacjonarnych w Konieczkowej – Jedyne takie miejsce w Polsce!

Przeczytajcie również Rajd szlakiem zapomnianych cmentarzy oraz Broń Strzelecka 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia