Z miłości do starych aut

0
74
Z miłości do starych aut
Czy faktycznie wyłącznie auta ostatniego 25-lecia były przełomem w świecie motoryzacji? Według Piotra Pawlaka także starsze auta posiadały jakość i duszę.

Z miłości do starych aut – dziś rozmowa m.in. o tym, jak pasja do motoryzacji może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Czy faktycznie obecne samochody nie mają już takiej duszy? Naszym gościem jest Piotr Pawlak – dziennikarz Radia Bezpieczna Podróż oraz miłośnik starych pojazdów. 

Z miłości do starych aut – słynne „Garbusy“ i nie tylko 

Nasz rozmówca jasno stwierdza, że dzisiejsze auta nie mają już takiej duszy, jak te produkowane, chociażby dwie-trzy dekady wcześniej. Mało tego, według niego jest duże prawdopodobieństwo, iż na podstawie dzisiejszych modeli nikt nie będzie już chciał organizować popularnych zlotów. Przy tym sam ma szczególną słabość do modeli jeszcze starszych, jak i tych poruszających się po ulicach w latach 50. Samochodem, do którego żywi szczególny sentyment jest Volkswagen Beetle, czyli popularny „Garbus”. Nasz gość, dziś pragnie swoją pasją zarazić swoją córkę, która będąc dorosłą kobietą, już od najmłodszych lat bierze również udział w imprezach motoryzacyjnych. A od kiedy zaczęła się jego miłość do starych aut? Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy. 

Rozmowa z Piotrem Pawlakiem

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Zapraszamy do wysłuchania naszych podcastów.