Wyjeżdżasz na majówkę? – Nie daj się okraść!

Majówka bez strachu? Sprawdź te rady i zabezpiecz swoje mieszkanie przed włamaniem

180

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak zabezpieczyć mieszkanie na majówkę? Złodziej próbuje otworzyć drzwi
jak zabezpieczyć mieszkanie na majówkę?

Policja radzi, jak zabezpieczyć mieszkanie na majówkę. Choć wolne dni kojarzą się z wypoczynkiem, to dla złodziei są czasem wytężonej pracy i bogatych łowów.

Majówka to dla wielu z nas czas wyjazdów i beztroskiego wypoczynku. Niestety, dla złodziei oznacza to wzmożony sezon na włamania. Jak zabezpieczyć nasze mieszkanie przed intruzami i cieszyć się spokojnym urlopem? Poniżej prezentujemy kompleksowy poradnik pełen sprawdzonych rad od podkomisarza Aleksandra Praduna z Komendy Głównej Policji. Najważniejsze jest zadbanie o zabezpieczenia fizyczne i techniczne. Mogą one skutecznie zniechęcić i powstrzymać włamywaczy. Podstawą jest solidne zamknięcie wszystkich okien i drzwi, nawet tych na wyższych piętrach. Zainwestujmy w atestowane zamki antywłamaniowe i drzwi wejściowe o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa. Dodatkowo, warto rozważyć montaż okiennic lub rolet antywłamaniowych, szczególnie w przypadku okien łatwo dostępnych z zewnątrz.

Jak zabezpieczyć mieszkanie na majówkę? – czujniki, alarmy i kamery

Nowoczesne technologie mogą okazać się nieocenioną pomocą w walce z włamywaczami. Zamontujmy w mieszkaniu elektroniczne czujniki otwarcia okien i drzwi, które poinformują nas zdalnie o nieautoryzowanym dostępie. Rozważmy również instalację miniaturowych kamer podłączonych do Internetu, które pozwolą nam na bieżąco monitorować sytuację w domu. Pamiętajmy o odpowiednim rozmieszczeniu kamer, aby objęły swoim zasięgiem wszystkie strategiczne punkty, takie jak drzwi wejściowe, okna i korytarze. System alarmowy połączony z monitoringiem to kolejne skuteczne narzędzie odstraszające włamywaczy. W przypadku włamania alarm natychmiast uruchomi głośny sygnał, informując o zdarzeniu sąsiadów i jednocześnie powiadamiając firmę ochroniarską lub policję.

Zadbajmy także o odpowiednie oświetlenie wokół domu, szczególnie w pobliżu drzwi wejściowych, okien i garażu. Zainstalujmy czujniki ruchu, które uruchomią światło po wykryciu ruchu osoby. Jasne światło jest nie tylko praktyczne, ale również działa odstraszająco na potencjalnych włamywaczy.

Dobry sąsiad to prawdziwy skarb

Warto mieć dobre relacje z sąsiadami i wzajemnie sobie pomagać. To kolejne rozwiązanie, jak zabezpieczyć mieszkanie na majówkę. Sąsiedzi mogą zadbać o bezpieczeństwo domu lub mieszkania podczas naszej nieobecności. Poprośmy ich o pomoc w odebraniu korespondencji ze skrzynki i usunięciu ulotek z wycieraczki. Te drobne gesty mogą zniechęcić potencjalnych intruzów, którzy często obserwują swoje ofiary przed dokonaniem włamania. Sąsiedzi mogą również zwrócić uwagę na podejrzane osoby kręcące się w pobliżu naszego domu lub nietypowe dźwięki dochodzące z mieszkania.

Bądźmy ostrożni i zachowajmy zdrowy rozsądek. W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się kopalnią informacji dla złodziei. Unikajmy publikowania wpisów informujących o naszych wyjazdach i nie zamieszczajmy zdjęć przedstawiających wnętrze mieszkania z widocznymi elementami wyposażenia. Te informacje mogą ułatwić przestępcom rozpoznanie i zlokalizowanie wartościowych przedmiotów w naszym domu. Zamiast tego, poprośmy kogoś zaufanego o nadzorowanie naszych profili w mediach społecznościowych i usuwanie postów sugerujących naszą nieobecność.

Dowiedz się też, gdzie nie wolno grillować w majówkę?

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia