Fajer u Puklorzy #1 Pyskowice 4-6.08.2023

Fajer u Puklorzy #1 Pyskowice 4-6.08.2023, stare Volkswageny chłodzone powietrzem w Ambasador Resort nad jeziorem Dzierżno Małe. Relaks nad jeziorem i silniki boxera chłodzone powietrzem.

615

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fajer u Puklorzy #1 Pyskowice 4-6.08.2023
Fajer u Puklorzy #1 Pyskowice 4-6.08.2023

Po raz pierwszy w historii, Pyskowice zagoszczą na swoim terenie stare Volkswageny chłodzone powietrzem, organizując Fajer u Puklorzy #1. Ambasador Resort nad jeziorem Dzierżno Małe to miejsce, które pozwoli Ci odpocząć od problemów codzienności i hałasu miasta w zamian oferując to, co najmilsze miłośnikowi boxera. Relaks nad jeziorem z jednej strony i silniki chłodzone powietrzem, czego więcej trzeba, no może pogody. Jak napisali organizatorzy, po wielu odwiedzonych zlotach VW w Polsce postanowiliśmy zostać gospodarzami takiego spotkania. Miejmy nadzieję że Fajer u Puklorzy nie będzie imprezą jednorazową i na stałe zagości, chociażby w moim Kalendarzu imprez motoryzacyjnych. Wielka szkoda, że termin imprezy pokrywa się, z organizowanym już po raz trzeci III zlot GAR-BUS VW CLASSIC MAZOWSZE na Plaży na Zawadach nad Wkrą. Może w następnym sezonie nie będzie dylematu, którą imprezę wybrać.

Będzie to pierwszy taki zlot starych Volkswagenów chłodzonych powietrzem w Pyskowicach. Fajer w tłumaczeniu z języka śląskiego to nic innego jak impreza. Szukając dalej znalazłem na jednej ze stron- słowników gwary śląskiej znaczenie dotyczące słów Puklaty – garbaty, Pukel – garb. Mam nadzieję że skojarzenie wydaje mi się słuszne, jeżeli jest inaczej proszę o informację.

Widok z drona na jezioro Dzierżno Małe i Ambasador Resort Pyskowice - Fajer u Puklorzy #1
Widok z drona na jezioro Dzierżno Małe i Ambasador Resort Pyskowice – Fajer u Puklorzy #1

Fajer u Puklorzy – udogodnienia na terenie zlotu:

– Restauracja

– Punkty z zimnym lanym piwkiem – Miejsce na wspólnego dużego grilla

– Ogromna strefa rekreacji (leżaki, plaża, możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych)

– Duży plac zabaw dla dzieci

– Dostęp do prądu

– Zamówimy również Toi toi i prysznice

– Właśnie kończy się budować otwarty basen (w jeziorze nie można pływać ze względu na niebezpieczne podłoże, ale basen powinien to wynagrodzić )

– Boisko do siatkówki

– Ogromna część do rozbicia się, jest dużo drzew

– Ponad 20 miejsc noclegowych (o sposobie rezerwacji i cenach informacja pojawi się lada moment)

Przewidziano atrakcyjne pakiety startowe.

Zarejestruj swoje przybycie do Pyskowic

Puklorze - Śląski klub klasycznych Volkswagenów chłodzonymi powietrzem i nie tylko
Puklorze – Śląski klub klasycznych Volkswagenów chłodzonymi powietrzem i nie tylko

Wszyscy zainteresowani przyjazdem proszeni są o wysłanie maila zgłoszeniowego, dzięki temu rejestracja na miejscu przebiegnie szybciej i ułatwi pracę organizatorom.

Mail: puklorze@gmail.com

1. Imię i Nazwisko

2. Samochód jakim przyjedziecie

3. Ilość osób w załodze Nie pobieramy żadnych przedpłat, po prostu chcemy usprawnić proces

Tradycyjnie zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji na stronie fb organizatora Puklorze i wydarzenia Fajer u Puklorzy #1

Jak Fajer to tylko w klapkach Kubota

Jak od wielu lat powszechnie wiadomo, Polak był i jest znany na świecie z gustownego połączenia białych skarpet i klapek Kubota. Jednym ze sponsorów zlotu została Kubota. W czasie imprezy planowane jest nakręcenie amatorskiego spotu reklamowego. Kto wie, może w przyszłym roku po osiągnięciu sukcesu „w klapkach Kuboty wśród Garbusów” firma Kubota wypuści edycje specjalną przystosowaną do jazdy garbusem.

Fajer u Puklorzy – miniparada do Skansenu Kolejowego

Organizatorzy chcą przede wszystkim dać Wam miejsce i czas na integrację, rozmowy przy ognisku dlatego nie przewidziano jakiegoś szczególnego grafiku. Jest jednak miejsce, które znaleziono i postanowiono je Wam pokazać. Niestety jest to smutny kawałek historii. W sobotę przewidziano mini paradę zakończonym w Skansenie Kolejowym z eksponatami w różnym stanie. Kolekcja została stworzona przez ludzi z pasją i ogromną wiedzą o historii pojazdów, które tam spotkamy. Miejsce to ma ogromny potencjał, aby w przyszłości stać się muzeum. Na miejscu chętni będą mogli przejechać się drezyna, zobaczyć polską lokomotywę orient expresu czy też wagon, w którym Sowieci wywozili ludzi na Sybir. Skansen Kolejowy to kawałek historii i być może stanie się w przyszłości ogólnodostępnym muzeum.

Bezpieczna Podróż GarBusem na zlot – to informator o imprezach wyłącznie dla samochodów typu VW Garbus, Vw T1 Bulli, Vw T2 Ogórek, Vw typ 3, Vw 181, Karmann Ghia, VW T3 Kanciak i itp

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia