Polka, która zdobyła szczyt światowego tenisa-Iga Świątek

W zestawieniu zawodniczek najdłużej otwierających listę WTA, Świątek zajmuje 10. miejsce

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Iga Świątek jest wybitną polską tenisistką.
Iga Świątek polska tenisistka

Iga Świątek, młoda i utalentowana polska tenisistka, weszła do historii 4 kwietnia 2022 roku, stając się pierwszą Polką, która zadebiutowała jako liderka światowego rankingu tenisistek. To przełomowe osiągnięcie potwierdza nie tylko jej niezwykły talent, ale również determinację oraz poświęcenie włożone w rozwijanie swojej kariery sportowej. Świątek utrzymywała się na czele rankingu przez imponujące 75 tygodni, zaledwie na chwilę tracąc tę pozycję we wrześniu, by po ośmiu tygodniach znów triumfalnie powrócić na szczyt.

Zwycięstwa na największych arenach tenisowych

Początki kariery Igi Świątek sięgają 2016 roku, kiedy to wygrała swój pierwszy turniej ITF w Sztokholmie. Od tego momentu Polka zdobywała uznanie na światowej scenie tenisowej, a jej największe triumfy to zwycięstwa w French Open w 2020 i 2022 roku. Zdobyła łącznie 17 tytułów singlowych, w tym prestiżowe imprezy takie jak Doha, Stuttgart, Roland-Garros, czy WTA Finals w 2023 roku. Jej wszechstronność i doskonałe przygotowanie sprawiły, że znajduje się w gronie najwybitniejszych zawodniczek światowego tenisa.

Świątek na szczytach tenisowej hierarchii!

W rankingu zawodniczek najdłużej utrzymujących się w czołówce WTA, Iga Świątek zajmuje zaszczytne 10. miejsce. To niewątpliwie imponujące, biorąc pod uwagę jej młody wiek i stosunkowo krótki staż na profesjonalnej arenie tenisowej. Jej talent, wsparty niezłomną determinacją i ciężką pracą, przyniósł już wiele sukcesów, a perspektywy na przyszłość są niezwykle obiecujące. Iga Świątek nie tylko zdobyła serca polskich kibiców, ale także stała się inspiracją dla młodych adeptów tenisa, pokazując, że granice wieku nie istnieją, gdy chodzi o osiąganie najwyższych sportowych celów. Jej historia to nie tylko sukces jednej zawodniczki, ale także powód do dumy dla całego kraju.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia