Poprawia się sytuacja na granicy. Dodatkowe pasy odprawy dla TIR-ów.

Po wielu dniach impasu powoli stabilizuje się sytuacja na polsko-ukraińskiej granicy. Kolejka oczekujących TIRów znacząco stopniała.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poprawia się sytuacja na granicy. Dodatkowe pasy odprawy dla TIR-ów.
Poprawia się sytuacja na granicy. Dodatkowe pasy odprawy dla TIR-ów.

Powoli rozładowuje się sytuacja na granicy polsko – ukraińskiej. W czwartek, 7 grudnia 2023 roku, o godzinie 10:56, liczba pojazdów w kolejce spadła do około 700. Co zatem tanowi znaczący kontrast wobec poprzednich dni, kiedy drogowe giganty tworzyły imponujące sznury liczące nawet 1400 pojazdów. Warto zauważyć, że czas oczekiwania na przekroczenie granicy również uległ skróceniu, osiągając teraz około 160 godzin. To bez wątpienia krok w dobrą stronę, choć nadal pozostaje wyzwaniem dla cierpliwości kierowców. Jednym z czynników wpływających na poprawę położenia oczekujących od wielu dni przewoźników jest fakt, że służby graniczne wprowadziły dodatkowe pasy odprawy dla TIR-ów.

Służby graniczne wprowadzają dodatkowe pasy odprawy dla TIR-ów – światełko w tunelu.

Dwa kluczowe czynniki wpłynęły na poprawę sytuacji na granicy. Po pierwsze, spadek ilości towarów przewożonych przez TIR-y z Polski na Ukrainę przyczynił się do zredukowania natężenia ruchu. Po drugie, służby graniczne skoncentrowały się na skróceniu kolejki poprzez wprowadzenie dodatkowych pasów odprawy dla pojazdów ciężarowych. To strategiczne posunięcia umożliwiły bardziej płynne przekraczanie granicy. Warto jednak zaznaczyć, że w dalszym ciągu stanowi to duże wyzwanie dla logistyki i infrastruktury granicznej.

Mimo tego sytuacja na przejściu granicznym w Hrebennem pozostaje trudnym polem dla kierowców TIR-ów. Choć kolejka uległa skróceniu, wielogodzinne oczekiwania wciąż stanowią codzienność na tym strategicznym szlaku handlowym. Dodajmy też, że sytuacji nie poprawiają zimowe warunki atmosferyczne. Wydaje się, że kroki podejmowane przez służby graniczne przynoszą pozytywne efekty. Wciąż jednak sytuacja wymaga dalszej uwagi i możliwych usprawnień. Doprowadzić to może do zminimalizowania zakłóceń w transporcie. Znacząco ułatwi życie tym wszystkim kierowcom, którzy zmagają się z trudnościami na granicy.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia