Komendant Główny Policji złożył rezygnację ze stanowiska.

O rezygnacji generała Szymczyka mówiło się od dawna. Dziś stała się faktem.

317

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Komendant Główny Policji
Komendant Główny Policji

Komendant Główny Policji, gen. Jarosław Szymczyk, złożył rezygnację ze stanowiska. Została przyjęta przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Kamińskiego. Szymczyk pełnił funkcję Komendanta Głównego Policji od 2019 roku. Został mianowany, gdy był komendantem wojewódzkim policji w województwie mazowieckim. Okoliczności, podobnie jak powody rezygnacji Szymczaka nie są do końca jasne.

Komendant Główny Policji złożył rezygnację ze stanowiska. Zdecydowały „względy osobiste”.

Oto fragmenty oficjalnego oświadczenia Komendanta Głównego Policji, gen. Jarosława Szymczyka:

„33 lata temu po raz pierwszy założyłem policyjny mundur, wypowiadając dumnie słowa roty ślubowania. Od przeszło siedmiu lat, jako szef Polskiej Policji, miałem zaszczyt stać na czele formacji, która ukształtowała mnie, nie tylko jako funkcjonariusza, ale także jako człowieka. Sprawowanie odpowiedzialnej, podobnie jak dającej satysfakcję funkcji Komendanta Głównego Policji, zawsze była dla mnie wielkim honorem.(…)

Dziś moja służba dobiega końca. Patrząc wstecz jestem przekonany, że podjęta ponad trzy dekady temu decyzja o wstąpieniu w szeregi Polskiej Policji, była słuszna. Nadal wierzę w sens naszej misji, podobnie jak bardzo doceniam wielką wartość policyjnych działań w każdym obszarze.

Życzę Wam, aby bez względu na czas i okoliczności, służba i praca w naszej formacji była dla każdego z Was wielkim powodem do dumy. Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a przede wszystkim kończy się bezpiecznym powrotem do domu.

Jestem zaszczycony, że dane było mi być przełożonym tak wspaniałych i wartościowych ludzi jak Wy. Serdecznie Wam dziękuję”

Następcą Szymczyka na stanowisku Komendanta Głównego Policji będzie nadinspektor Dariusz Augustyniak.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia