Sejm powołał pierwszą komisję śledczą w sprawie wyborów kopertowych

Komisja śledcza wybory kopertowe - Sejm powołał pierwszą w swojej historii komisję śledczą, która ma zbadać czy wybory prezydenckie z 2020 roku były zgodne z prawem. 15-osobowa komisja ma zakończyć swoje postępowanie do 12 marca 2024 roku.

358

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wnętrze sejmu- Grzegorz Braun wykluczony z obrad sejmu
Wnętrze sejmu-Grzegorz Braun wykluczony z obrad sejmu

Sejm powołał pierwszą w swojej historii komisję śledczą, która ma zbadać organizację wyborów prezydenckich z 2020 roku. Komisja ma zbadać, czy wybory te były przeprowadzone zgodnie z prawem i czy nie doszło do nadużyć. Opozycja od początku krytykowała organizację wyborów kopertowych. Zarzucała rządowi, że wybory te były niedemokratyczne i mogły doprowadzić do nadużyć. Rząd odpiera zarzuty opozycji. Komisja śledcza będzie miała prawo do przesłuchania świadków i żądania dokumentów. Jej raport ma być gotowy do końca marca 2024 roku. Raport komisji będzie publiczny. Komisja śledcza wybory kopertowe.

Warszawa, 7 grudnia 2023 r. Opozycja oczekuje wyjaśnień

Sejm powołał dziś pierwszą w swojej historii komisję śledczą – do zbadania organizacji wyborów prezydenckich z 2020 roku. Komisja ma zbadać, czy wybory te były przeprowadzone zgodnie z prawem i czy nie doszło do nadużyć. Komisja będzie składać się z 15 członków, z czego 9 będzie reprezentować kluby opozycyjne, a 6 kluby rządowe. W skład komisji wejdzie również przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Opozycja od początku krytykowała organizację wyborów kopertowych. Zarzucała rządowi, że wybory te były niedemokratyczne i mogły doprowadzić do nadużyć. „Chcemy, aby komisja dokładnie zbadała wszystkie okoliczności organizacji wyborów kopertowych. Chcemy wiedzieć, czy wybory te były przeprowadzone zgodnie z prawem i czy nie doszło do nadużyć” – powiedział poseł Bartosz Romowicz z Polski 2050.

Rząd broni organizacji wyborówRaport komisji do końca marca 2024 roku

Rząd odpiera zarzuty opozycji. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński powiedział, że wybory kopertowe były przygotowane zgodnie z prawem i że nie było żadnych nadużyć.

„Komisja śledcza będzie miała możliwość dokładnie przyjrzeć się wszystkim okolicznościom organizacji wyborów kopertowych. Jesteśmy przekonani, że komisja potwierdzi, że wybory te były przeprowadzone zgodnie z prawem” – powiedział Kamiński. Komisja śledcza będzie miała prawo do przesłuchania świadków i żądania dokumentów. Jej raport ma być gotowy do końca marca 2024 roku. Raport komisji będzie publiczny.

KonkluzjaKomisja śledcza wybory kopertowe

Powołanie komisji śledczej w sprawie wyborów kopertowych jest wydarzeniem istotnym dla polskiej polityki. Komisja ma szansę wyjaśnić, czy wybory te były przeprowadzone zgodnie z prawem i czy nie doszło do nadużyć. Opozycja oczekuje, że komisja potwierdzi jej zarzuty, natomiast rząd liczy na jej pozytywną ocenę.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia