Kolej jako alternatywa dla transportu towarów z Ukrainy

Czy kolej okaże się dobrą alternatywą dla transportu towarów pomiędzy Polską a Ukrainą, który został zablokowany przez polskich przewoźników?

241

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

lokomotywa spalinowa- transport towarów przez granicę Ukraina-Polska
lokomotywa spalinowa

Transport towarów z Ukrainy. Ukraina szuka sposobu na transport TIR-ów, które utknęły na granicy z powodu blokad przejść granicznych z Ukrainą prowadzonych przez polskich przewoźników. Czy kolej okaże się dobrym rozwiązaniem?

Pierwsze kroki w nowej strategii transportowej

Pierwszy pociąg testowy, który dotarł do Hrubieszowa z Ukrainy, stanowi preludium do eksperymentów z transportem drogowym przez linię szerokotorową. To symboliczne otwarcie na potencjał kolejowego transportu towarów między krajami. Przybycie pociągu, przewożącego 13 ciężarówek, to krok w kierunku testowania wydajności i wykonalności tej nowej inicjatywy.

Linia jako potencjalne rozwiązanie problemów granicznych

Linia szerokotorowa, łącząca granicę z Ukrainą z obszarem w Sławkowie, budzi nadzieje na rozwiązanie problemów blokad granicznych. Władze Ukrainy widzą w transporcie kolejowym skuteczną alternatywę dla ruchu drogowego, który jest bardziej podatny na zakłócenia. Otwarcie tej linii dla międzynarodowego transportu może stanowić przełom w płynności handlu między krajami.

Wyzwania dla przewoźników i przyszłość transportu

Polskie firmy transportowe wyrażają zastrzeżenia co do tej inicjatywy, argumentując, że transport kolejowy jest droższy i mniej wydajny niż transport drogowy. Ich opór może być kluczowy dla dalszego kierunku rozwoju tej strategii. Niepewność wokół przyszłości transportu towarów z Ukrainy do Polski istnieje, zwłaszcza jeśli przewoźnicy nie znajdą kompromisu z władzami. To może prowadzić do poszukiwania innych, bardziej efektywnych dróg handlowych między krajami.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia