Nauczyciele Wzywają do Realizacji Obietnic. Żądają 30% podwyżki.

Związek Nauczycielstwa Polskiego: Wiceprezeska ZNP Wierzy w Pozytywne Rozwinięcie Rozmów o Wynagrodzeniach.

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podwyżki dla nauczycieli
Kluczowe Postulaty ZNP: Nauczyciele Wspierani Przez Nową Większość Sejmową – Podwyżki i Powiązanie z Średnią Krajową"

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) z niecierpliwością oczekuje na realizację obietnic wyborczych nowej większości sejmowej. Kluczowym elementem tych obietnic jest 30-procentowa podwyżka dla nauczycieli. Wszystkie partie opozycyjne obiecały nauczycielom wyższe zarobki. Przed wyborami, Zjednoczona Prawica przygotowała projekt ustawy budżetowej, który zakładał 12,3 proc. podwyżki dla nauczycieli1. Jednakże, Koalicja Obywatelska obiecała nauczycielom, że ich pensje wzrosną o 30 proc. (1500 zł więcej) w ciągu pierwszych 100 dni funkcjonowania nowego rządu1. Premier Donald Tusk twierdzi, że wynagrodzenia dla nauczycieli wzrosną o 30% od 1 stycznia 2024r.?

Postępy w Negocjacjach o Podwyżkach dla Nauczycieli

Wiceprezeska ZNP, Urszula Woźniak, wyraziła optymizm co do przyszłości rozmów na temat zwiększenia wynagrodzeń nauczycieli6. Wypowiedź ta sugeruje, że ZNP jest gotowy do dalszych rozmów i negocjacji na temat wynagrodzeń nauczycieli. ZNP cieszy się również z decyzji nowego marszałka Sejmu o odmrożeniu inicjatywy obywatelskiej ZNP. Inicjatywa ta zakłada powiązanie pensji nauczycieli ze średnią krajową. W 2021 roku, ZNP rozpoczął zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli”.

ZNP ma nadzieję, że nowa większość sejmowa szybko zrealizuje swoje obietnice wyborcze. 30-procentowe podwyżki dla nauczycieli i powiązanie pensji nauczycieli ze średnią krajową to kluczowe kwestie, które ZNP chce zobaczyć zrealizowane. Wiceprezeska ZNP, Urszula Woźniak, wyraziła optymizm co do przyszłości rozmów na temat zwiększenia wynagrodzeń nauczycieli. Te rozmowy będą kolejnym krokiem w dążeniu do poprawy warunków pracy nauczycieli w Polsce.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia