META właściciel Facebook’a traci na giełdzie 600mld USD – metaświat

Metaświat to nowy świat? Odkryj jak Meta wyciąga się z roku zapaści, a jej reklamy stają się coraz skuteczniejsze. Metaświat czeka! czy na ciebie też? Rewolucja cyfrowa już jest.

377

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

metaświat czyli metaverse
metaświat czyli metaverse

Meta (dawniej Facebook) miała burzliwy rok, ale wydaje się, że firma wreszcie skręca w dobrą stronę. Po dewastującym 2022 roku, w którym wartość rynkowa firmy z siedzibą w Kalifornii spadła o około 600 miliardów dolarów, a jej akcje spadły o 65%, akcje Mety wzrosły w tym roku o ponad 170%, a Wall Street jest przekonana, że najlepsze dopiero przed nami. Metaświat czyli metaverse to rewolucja?

Jest ryzyko jest zabawa – powody do radości?

Istnieje kilka powodów wzrostu optymizmu. Po pierwsze, dział Reality Labs Mety robi znaczne postępy w rozwoju swojej platformy metaverse. Firma niedawno ogłosiła, że wysłała 10 milionów zestawów słuchawkowych Quest 2 i widzi silne zapotrzebowanie na swoje aplikacje Horizon Worlds i Horizon Venues.

Po drugie, podstawowy biznes reklamowy Mety wykazuje oznaki poprawy. Średnia rentowność na użytkownika (ARPU) firmy rośnie, a jej targetowanie reklam staje się bardziej skuteczne. Meta inwestuje również mocno w nowe formaty reklamowe, takie jak reklamy rzeczywistości rozszerzonej i reklamy zakupowe w strumieniu.

Po trzecie, Meta dywersyfikuje swoje strumienie przychodów. Firma inwestuje w nowe biznesy, takie jak sprzęt i oprogramowanie do wirtualnej rzeczywistości, komunikacja i handel. Ta dywersyfikacja pomaga zmniejszyć zależność Mety od przychodów z reklam.

Metaświat uratuje facebooka?

W wyniku tych pozytywnych tendencji analitycy Wall Street są coraz bardziej optymistyczni co do przyszłości Mety. Średnia cena docelowa dla akcji Mety wynosi obecnie około 300 dolarów, w porównaniu do około 170 dolarów na początku roku. Sugeruje to, że analitycy uważają, że akcje Mety mogą podwoić swoją wartość w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Oczywiście nadal istnieją zagrożenia dla biznesu Mety. Firma zmaga się ze zwiększoną konkurencją ze strony TikToka i innych platform mediów społecznościowych. Ma również do czynienia z trwającymi obawami o prywatność, które trapią ją od lat. Jednakże, ostatnie postępy firmy sugerują, że jest ona na dobrej drodze do pokonania tych wyzwań. Jeśli Meta będzie w stanie nadal rozwijać swój biznes metaverse i poprawiać wyniki reklamowe, jest dobrze przygotowana do powrotu do dawnej świetności. Mataświat – start.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia