Prognoza pogody na 13 grudnia 2023

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prognoza pogody - biała mapka polski z rozkładem temperatur, jest umieszczona na ciemnym i ponurym tle z widocznym deszczem.
Śnieg, deszcz i chłód - prognoza pogody 13 grudnia 2023

Jeśli planujesz wyjść z domu w środę 13 grudnia 2023 roku, lepiej przygotuj się na niekorzystne warunki pogodowe. W większości regionów Polski spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Będzie też chłodno i wilgotno. Zalecamy ubieranie się ciepło, zabieranie ze sobą parasola i ostrożną jazdę samochodem. Proszę pamiętać, że prognoza pogody może się zmieniać i warto sprawdzać aktualne informacje przed wyjściem z domu. Prognoza pogody

Temperatury i wiatr

Niebo będzie w większości zachmurzone, a miejscami całkowicie pokryte chmurami. Tylko na północy Polski mogą pojawić się większe przejaśnienia. Zachmurzenie będzie się utrzymywać przez cały dzień i wieczór.

Temperatury będą niskie i wahają się od 0°C na Suwalszczyźnie do 7°C na Dolnym Śląsku. Na północy i wschodzie kraju można spodziewać się niewielkich opadów śniegu i temperatury od 1°C do 3°C. Na południu i zachodzie będzie bardziej pochmurno i deszczowo, z temperaturą od 4°C do 12°C. W górach będzie padać śnieg i wieje silny wiatr, z temperaturą od -5°C do 0°C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a jego kierunek będzie zależeć od regionu. Na południu Polski wiatr będzie wiał z kierunków południowych, a na północy i wschodzie z kierunków wschodnich. W stolicy kraju wiatr przyjmie kierunek wschodni, a jego prędkość wyniesie 10 km/h, następnie zmniejszając się do 9 km/h. Ciśnienie powietrza sięgnie 1006 hPa.

Prognoza pogody w największych miastach

W Warszawie rano niebo będzie niewidoczne, opady nie są oczekiwane. Na termometrach zobaczymy 2 ℃. W ciągu dnia niebo wciąż będzie całkowicie pokryte przez chmury, nie powinno padać. Temperatura wzrośnie do 3 ℃. Wieczorem niebo będzie całkowicie zachmurzone, opady nie są spodziewane. Na termometrach zobaczymy 2 ℃.

Zakopiańskie niebo rano będzie niewidoczne, spodziewane są opady śniegu. Na termometrach zobaczymy -1 ℃. W ciągu dnia niebo nadal nie będzie widoczne, przewiduje się niewielkie opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do 1 ℃. Wieczorem niebo będzie niewidoczne, przewidywane są niewielkie opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie 1 ℃.

W Gdańsku rano niebo nie będzie widoczne, opady nie są spodziewane. Na termometrach zobaczymy 1 ℃. W ciągu dnia niebo nadal będzie całkowicie zachmurzone, opady nie powinny wystąpić. Temperatura wzrośnie do 2 ℃. Wieczorem niebo nie będzie widoczne, opady nie są oczekiwane. Na termometrach zobaczymy 2 ℃.

Dobra forma to podstawa

Bez wątpienia, pogoda może mieć wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wilgotność powietrza na obszarze całej Polski będzie wysoka i przekroczy 95 procent. To może powodować problemy z oddychaniem, alergie, bóle głowy i stawy. Aby temu zapobiec, należy nawilżać powietrze w pomieszczeniach, pić dużo wody, unikać alkoholu i kawy, a także stosować kremy nawilżające do skóry. Ponadto, zaleca się spożywanie ciepłych posiłków, bogatych w witaminy i minerały, które wzmacniają odporność. Nie zapominajmy też o aktywności fizycznej, która poprawia krążenie i nastrój. Możemy wybrać się na spacer, poćwiczyć w domu lub skorzystać z oferty klubów fitness i basenów.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia