Firma Uber przejmuje miejsca parkingowe przy Dworcu Centralnym w Warszawie

Czy nareszcie zapanuje porządek i będzie bezpiecznie?

290

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Firma Uber - żółta taksówka z czarnym napisem UBER na drzwiach. jedzie ulicą.

Uber, znana platforma przewozowa, podjęła się wyzwania poprawy jakości i bezpieczeństwa usług taksówkarskich w Warszawie. Współpraca z Dworcem Centralnym i lotniskiem Chopina to tylko początek planów firmy na polskim rynku. Firma Uber

To nie pierwszy pomysł firmy Uber

Dworzec Centralny w Warszawie to jeden z największych i najbardziej ruchliwych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Niestety, to także miejsce, gdzie od lat działa tzw. mafia taksówkarska – grupa nielegalnych i nieuczciwych kierowców, którzy wykorzystując niewiedzę i pośpiech pasażerów, naliczają zawyżone opłaty za przejazdy.

Aby zakończyć ten proceder i zapewnić podróżnym wygodny i bezpieczny transport, PKP podpisało umowę z Uberem na wynajem miejsc postojowych wokół dworca. Od teraz, każdy, kto chce skorzystać z taksówki, może zamówić ją przez aplikację Uber i oczekiwać na nią na specjalnie oznaczonym parkingu. W ten sposób uniknie się kontaktu z nielegalnymi przewoźnikami i zapłaci się uczciwą cenę za usługę.

Umowa z PKP jest na czas nieokreślony i obejmuje około 40 miejsc postojowych. Jak informuje Marcin Moczyróg, dyrektor generalny Ubera na Europę Środkowo-Wschodnią, to długoterminowa inwestycja, która ma na celu zwiększenie dostępności i jakości usług taksówkarskich w Warszawie.

Uber łączy się z lotniskiem Chopina

To nie pierwsza współpraca Ubera ze strategicznym węzłem komunikacyjnym w stolicy. Rok temu, firma zawarła podobną umowę z lotniskiem im. Chopina, oferując pasażerom usługę Uber Airport. Dzięki niej, można zamówić taksówkę przez aplikację i skorzystać z dedykowanego parkingu przy terminalu. Ponadto, można połączyć przejazd Uberem z podróżą pociągiem lub samolotem, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jak podaje Moczyróg, od momentu startu współpracy z lotniskiem w lipcu 2022 roku, liczba przejazdów Uberem wzrosła aż czterokrotnie, a z usługi skorzystało już ponad milion pasażerów. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na nowoczesne i wygodne rozwiązania transportowe w Warszawie.

Dalsze plany firmy Uber

Uber nie zamierza spoczywać na laurach i zapowiada kolejne innowacje na polskim rynku. Jednym z nich jest uruchomienie uberomatów – kiosków, w których można zamówić przejazd taksówką, nawet bez posiadania aplikacji w telefonie. Pierwszy taki automat stanął w Pradze i jest pierwszym tego typu urządzeniem w Europie. Uber chce sprawdzić, czy taka forma zamawiania taksówek będzie popularna wśród klientów.

Kolejnym pomysłem jest Uber Travel – usługa, która integruje przejazd Uberem z podróżą pociągiem. Oferuje pasażerom cashback na przejazdy do lub ze stacji kolejowych. Na razie, Uber testuje tę usługę na Ukrainie, gdzie współpracuje z tamtejszymi kolejami. W Polsce, Uber Travel umożliwia na razie łączenie konta Google z aplikacją Uber i synchronizowanie planów podróży. Rozszerzenie usługi na polski rynek jest możliwe w 2024 roku.

Uber to firma, która nie boi się zmian i wyzwań. Dzięki swoim inicjatywom, chce poprawić jakość i bezpieczeństwo transportu w Warszawie i innych miastach Polski. Współpraca z Dworcem Centralnym i lotniskiem Chopina to tylko początek planów firmy na polskim rynku.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia