Decydujące spotkania naszych drużyn

Decydujące spotkania naszych drużyn

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Decydujące spotkania naszych drużyn 01
Decydujące spotkania naszych drużyn 01

Decydujące spotkania naszych drużyn. Dziś (14 grudnia) wieczorem swoje ostatnie grupowe spotkania w europejskich pucharach rozegrają dwaj nasi reprezentanci Raków Częstochowa i Legia Warszawa. Pomimo tego, że nasze drużyny trafiły do trudnych grup to wciąż mają szanse na awans do fazy pucharowej na wiosnę. Jedyna różnica pomiędzy obydwoma klubami jest taka, że „Medaliki” trafiły do Ligi Europy. „Wojskowi” natomiast są poziom niżej w Ligi Konferencji Europy. Zawodnicy Dawida Szwargi rywalizują ze Sturmem Graz, Atalantą i Sportingiem Lizbona, a legioniści ze Zrinjskim, AZ Alkmaar i Aston Villą. Mimo, że obie ekipy grają w innych pucharach to dla obu stawką jest 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Dzieje się tak ponieważ Raków ma szanse „tylko” na 3 lokatę w swojej grupie co da właśnie 1/16 Ligi Konferencji. Warszawiacy natomiast walczą o drugie miejsce w grupie Ligi Konferencji co daje awans do tego samego etapu.

Decydujące spotkania naszych drużyn – sytuacja Legii Warszawa

Zarówno Legia jak i Raków zagrają przed własną publicznością co jest sporym atutem. Jednakże podopieczni Kosty Runjaicia są w dużo lepszej sytuacji niż Częstochowianie. W porównaniu do spotkania w Sosnowcu bo tam występuje Raków w Lidze Europy sytuacja „Wojskowych” jest bardzo prosta. Legioniści w swojej grupie są na drugiej lokacie z dorobkiem 9 punktów co gwarantuje 1/16 Ligi Konferencji, a AZ Alkmaar jest trzeci i zdobył jak dotąd 6 „oczek”. W tej sytuacji zwycięstwo lub remis zapewnia Legii promocję za to Holendrom tylko wygrana da awans. Dzieje się tak ponieważ wtedy zrównają się oni z Polakami liczbą „oczek”. AZ wygrał pierwsze spotkanie z legionistami więc przy równej liczbie punktów wyprzedzą Polaków.

Niby Legia Warszawa ma jeszcze szanse nawet na wygranie grupy, ale niestety jest to mało prawdopodobne. W tym przypadku podstawowym warunkiem jest zwycięstwo Legii i wygrana Zrinjskiego z Aston Villą w drugim grupowym spotkaniu co już jest niezbyt prawdopodobne choć jeszcze od biedy może się tak zdarzyć. Do tego Polacy jak i Bośniacy muszą wygrać jak najwyższej. Przez to prawdopodobieństwo wygrania grupy przez Legię spada prawie do zera

Decydujące spotkania naszych drużyn – sytuacja Rakowa Częstochowa

W przypadku Rakowa Częstochowa sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana ponieważ nawet przegrana z Atalantą może dać im awans jak i wygrana może tego nie zapewnić. Polski zespół awansuje z trzeciego miejsca jeśli będzie mieć więcej punktów niż Sturm Graz co jest jasne. Obecnie oba zespoły mają po 4 „oczka” i taki sam bilans meczów bezpośrednich, ale to Austriacy są wyżej w tabeli bo mają lepszy bilans bramek. Istnieje dużo możliwości przy równej liczbie punktów, ale więcej z nich daje awans gościom. Może się nawet tak zdarzyć, że o awansie będzie decydować ilość żółtych i czerwonych kartek.

Brak postów do wyświetlenia