Prognoza pogody na czwartek 14 grudnia 2023

330

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prognoza pogody 14 grudnia 2023 - biały kontur Polski z naniesionymi symbolami pogody oraz wartościami temperatur
(fot.meteo.imgw.pl)

Jeśli myślisz, że zima już się skończyła, to jesteś w błędzie. W czwartek 14 grudnia 2023 aura w Polsce będzie zimna i wilgotna. W wielu regionach kraju spadnie śnieg, deszcz ze śniegiem lub deszcz. Niektóre drogi mogą być śliskie i niebezpieczne. Oto prognoza pogody

Śnieg i deszcz na południu i wschodzie

Na południu i wschodzie Polski czwartek będzie pochmurny i mokry. W Krakowie, Rzeszowie i Lublinie spodziewane są opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1°C w Lublinie do 4°C we Wrocławiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie od 971 hPa w Krakowie do 998 hPa we Wrocławiu. Jeśli wybierasz się na spacer, załóż ciepłą kurtkę, czapkę i rękawiczki. Jeśli jedziesz samochodem, uważaj na śliskość i ogranicz prędkość.

Przejaśnienia na zachodzie i północy

Na zachodzie i północy Polski czwartek będzie nieco jaśniejszy, ale nadal zimny. W Poznaniu, Szczecinie i Gdańsku pojawią się przejaśnienia, ale też przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1°C w Gdańsku do 5°C w Szczecinie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe wskaże od 1003 hPa w Poznaniu do 1015 hPa w Gdańsku. Jeśli masz ochotę na odrobinę słońca, wybierz się na krótki spacer, ale nie zapomnij o ciepłym ubraniu. Jeśli podróżujesz pociągiem lub autobusem, sprawdź wcześniej, czy nie ma opóźnień lub odwołań.

Prognoza pogody dla Warszawy

W Warszawie czwartek będzie szary i śnieżny. Niebo będzie pokryte chmurami, a okresami wystąpią opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1°C. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 998 hPa. Jeśli pracujesz zdalnie, zalecamy pozostać w domu i ogrzać się gorącą herbatą lub kawą. Jeśli musisz wyjść, ubierz się ciepło i ostrożnie poruszaj się po chodnikach i ulicach.

Wilgotność powietrza sięgnie 80÷90%. Mieszkańcy całej Polski odczują zimno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. Osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i reumatycznymi mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia. Zaleca się unikanie przebywania na zewnątrz, picie dużo płynów i przyjmowanie witamin. W razie objawów przeziębienia lub grypy, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Długoterminowa prognoza pogody

Według eksperymentalnej prognozy długoterminowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), grudzień będzie zimny i wilgotny, a styczeń nie przyniesie znacznej poprawy pogody. Średnia miesięczna temperatura i suma opadów będą prawdopodobnie kształtować się powyżej normy wieloletniej dla tych miesięcy. Możemy więc spodziewać się więcej śniegu, deszczu i chłodu. Zima nie odpuszcza, więc lepiej przygotować się na nią odpowiednio.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia