Wzrost sprzedaży luksusowych aut o 50% rok do roku

O nowym trendzie wzrostu sprzedaży luksusowych pojazdów na Ukrainie. Od wybuchu wojny w lutym 2022 r. media ujawniły wzrost o ponad 50%. BMW, Mercedes-Benz i Lexus są najczęściej kupowanymi markami. Idą Święta więc czas prezentów.

360

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Apel Zełenskiego do premiera Donalda Tuska i prezydenta Andrzeja Dudy. Co z tego wyniknie?
Apel Zełenskiego do premiera Donalda Tuska i prezydenta Andrzeja Dudy. Co z tego wyniknie?

Pewnie ciekawi Was gdzie w Europie jest taka dynamika wzrostu sprzedaży? Niemcy? Luxemburg czy Szwajcaria? nie, tam są kilkuprocentowe wzrosty. Takie rzeczy dzieją się w biednej i zniszczonej wojną Ukrainie. Prezydent Zełenski zabiega o zwiększenie pomocy. Wzrost sprzedaży luksusowych aut to wierzchołek góry lodowej. Korupcja na Ukrainie

Jak Świat wspiera zakupy dóbr luksusowych przez ukraińskich urzędników

Od wybuchu wojny na Ukrainie sprzedaż luksusowych samochodów na tym rynku wzrosła o ponad 50%. Najczęściej kupowanymi markami są BMW, Mercedes-Benz i Lexus.

  • W czerwcu 2023 roku zarejestrowano na Ukrainie ponad 5 tysięcy nowych samochodów luksusowych. To prawie dwa razy więcej, niż w analogicznych miesiącach ubiegłego roku.
  • Najczęściej kupowanym samochodem luksusowym na Ukrainie jest BMW X, które w najprostszej wersji kosztuje 4 miliony hrywien (około 460 tys. zł).
  • Od wybuchu wojny na Ukrainie w marcu 2022 roku media ujawniły, że ukraińscy urzędnicy kupują drogie posiadłości w Hiszpanii. Wśród nich są politycy, wojskowi i biznesmeni.
  • Według raportu dziennika „El País” od marca 2022 roku w Hiszpanii zarejestrowano 130 transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości przez Ukraińców. Większość z nich dotyczyła luksusowych posiadłości, o wartości od kilku do kilkudziesięciu milionów euro.

Komu robimy prezenty miliardową pomocą?

  • Oleksij Reznikov, minister obrony Ukrainy, który kupił posiadłość w Marbelli o wartości 20 milionów euro.
  • Ihor Terechow, były szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, który kupił posiadłość w Majorce o wartości 15 milionów euro.
  • Wiktor Medwedczuk, były oligarcha i doradca byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, który kupił posiadłość w Benalmádenie o wartości 10 milionów euro.

Zakup posiadłości w Hiszpanii przez ukraińskich urzędników wzbudził kontrowersje. Niektórzy komentatorzy zarzucają im, że wykorzystują wojnę do prania pieniędzy lub ucieczki od sankcji nałożonych przez Zachód na Rosję.Inni z kolei uważają, że kupno nieruchomości w Hiszpanii jest normalną praktyką dla zamożnych Ukraińców, którzy chcą zabezpieczyć swój majątek.

Rząd Hiszpanii zapowiedział, że podejmie działania w celu sprawdzenia, czy zakupy nieruchomości przez ukraińskich urzędników są zgodne z prawem. Korupcja na Ukrainie.

Korupcja na Ukrainie

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia