Dlaczego Ukraina zapomniała jak wiele pomogliśmy w krytycznym momencie

Polska pomogła Ukrainie, zapewniając humanitarną i militarną pomoc. Najważniejsza jest duma, by ukraińscy uchodźcy poczuli się akceptowani - Ukraina zapomniała? To zwykli Polacy wzięli na siebie ciężar pomocy uchodźcom

259

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ukraina zapomniała o przyzwoitości
Ukraińska korupcja nie zna granic

Zły PR, zła polityka ostatnich dni rządzących zaprzepaściły polski wkład? Nasza pomoc była najważniejsza bo od pierwszej chwili kiedy Niemcy patrzyli czy warto pomagać. Co teraz się stanie zależy od Premiera Tuska, czy będzie walczył o wizerunek Polski czy odda pole Niemcom. Ukraina zapomniała i trzeba jej przypominać!

Kilka powodów, dla których Ukraina może wydawać się zapominać o polskiej pomocy.

Po pierwsze, Ukraina jest w bardzo trudnej sytuacji. Wojna trwa już ponad rok i przyniosła ogromne straty ludzkie i materialne. W tym czasie Ukraina otrzymała pomoc od wielu krajów, w tym od Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i innych. To naturalne, że Ukraina skupia się na tym, aby uzyskać jak najwięcej pomocy, aby przetrwać i pokonać Rosję.

Po drugie, pomoc humanitarna jest często bardziej widoczna niż pomoc militarna. Ukraińscy uchodźcy, którzy przybyli do Polski, stanowią dużą część populacji kraju. Są widoczni na ulicach, w centrach handlowych i w szkołach. Ich obecność jest codziennym przypomnieniem o wojnie i o potrzebie pomocy. Pomoc militarna jest natomiast bardziej abstrakcyjna. Ukraińcy widzą, że dostają broń, ale nie zawsze wiedzą, jak jest ona wykorzystywana i jaki ma wpływ na przebieg wojny.

Po trzecie, w ostatnich miesiącach nastąpiło zbliżenie między Ukrainą a Niemcami. Niemcy zwiększyły swoją pomoc Ukrainie, w tym dostawy broni. To zbliżenie może być postrzegane jako odrzucenie Polski. Zwłaszcza, że w tym samym czasie relacje między Polską a Ukrainą uległy ochłodzeniu.

Jak zwykle najwięcej dajemy a potem nic w zamian tak było z USA tak będzie z Niemcami

Przypomnijcie sobie nasz wkład w wojnę w Afganistanie po 11 września i wojnę w Iraku. Miały być kontrakty i współpraca z Amerykanami. Miał być wielki biznes a wyszło jak zawsze. To samo teraz, oportunizm Niemców i chłodna kalkulacja daje wyniki. Teraz tam przenoszą się imigranci a nam zostaną ci z Białorusi? A co z kontraktami na odbudowę Ukrainy? Sytuacja lubi się powtarzać. W efekcie końcowym Ameryka będzie współpracować z Niemcami bo są najwięksi a my do roboty…

Oczywiście, Polska nadal jest jednym z najważniejszych sojuszników Ukrainy. Polska udzieliła Ukrainie ogromnej pomocy, zarówno militarnej, jak i humanitarnej. Jednak w obliczu wojny i codziennych wyzwań, którym musi sprostać Ukraina, pomoc Polski może być postrzegana jako mniej ważna niż pomoc innych krajów. Gdzie jest PR? gdzie jest min. Spraw Zagranicznych?

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia