Prawie połowa wyposażenia Wojsk Lądowych trafiło na Ukrainę… i w niepamięć?

Niepamięć Zełenskiego. Polska przekazała Ukrainie dużo sprzętu wojskowego, w tym połowę wyposażenia Wojsk Lądowych. 3 miliardy euro ocenia się, że Polska poświęciła najwięcej, jako sojusznik NATO!

282

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zełenski i Połowa wyposażenia Wojsk Lądowych: Polska przekazuje Ukrainie sprzęt wojskowy
korupcja niszczy chęć pomocy Ukrainie

Polska przekazała Ukrainie znaczne ilości sprzętu wojskowego. Prawdopodobnie proporcjonalnie daliśmy najwięcej, prawie całe zapasy mobilizacyjne i prawie połowę wyposażenia Wojsk Lądowych. Ale to za mało dla prezydenata Zełenskiego bo to nie była gotówka. Hmmm…

Polska pomoc militarna jest gigantyczna, to są miliardy dolarów.

  • 350 czołgów, w tym T-72M1/M1R, PT-91 i Leopardy 2A4
  • 350-400 bojowych wozów piechoty BWP-1
  • ponad 200 samobieżnych haubic 2S1 i Krab
  • około 100 wyrzutni rakietowych BM-21 i RM-70
  • około 60 zestawów przeciwlotniczych systemów średniego i dalekiego zasięgu Kub, Newa i Osa
  • około 100 KTO Rosomak
  • 24 Raki

Wartość tej pomocy to ponad 3 miliardy euro, czyli przynajmniej 13,4 miliarda złotych.

Proporcjonalnie nasz wysiłek jest największy z kilku powodów. Po pierwsze, Polska jest krajem sąsiadującym z Ukrainą, co sprawia, że jej bezpieczeństwo jest bezpośrednio zagrożone przez wojnę. Po drugie, Polska jest krajem członkiem NATO, więc ma obowiązek udzielać pomocy sojusznikowi, który jest atakowany. Po trzecie, Polska ma silne tradycje wojskowe i dysponuje nowoczesnym sprzętem wojskowym, który może być skutecznie wykorzystany na polu walki.

Czemu teraz pomoc militarna jest mniejsza, bo oddaliśmy wszystko co można

Ograniczenie dostaw ciężkiego sprzętu na Ukrainę wynika z tego, że Polska przekazała Ukrainie niemal wszystkie swoje zapasy mobilizacyjne, jakie posiadała w magazynach uzbrojenia. W zasadzie około 40 proc. wyposażenia Wojsk Lądowych trafiło na Wschód. Niektórzy twierdzą że oddaliśmy za dużo. Ale to także pragmatyka:

Po pierwsze, Polska jest krajem sąsiadującym z Ukrainą, co sprawia, że jej bezpieczeństwo jest bezpośrednio zagrożone przez wojnę.

Wojna w Ukrainie toczy się w bezpośrednim sąsiedztwie Polski. W razie zwycięstwa Rosji Polska znalazłaby się w bezpośrednim sąsiedztwie agresywnego mocarstwa, co stanowiłoby poważne zagrożenie dla jej bezpieczeństwa. Dlatego Polska ma interes w tym, aby Ukraina zwyciężyła w wojnie.

Po drugie, Polska jest krajem członkiem NATO, więc ma obowiązek udzielać pomocy sojusznikowi, który jest atakowany.

Ukraina jest krajem aspirującym do członkostwa w NATO. Polska jest zobowiązana do udzielania pomocy sojusznikom w razie ataku na nich. Dlatego Polska udzieliła Ukrainie znacznej pomocy wojskowej, aby pomóc jej w obronie przed rosyjską agresją.

A kolejno zamykając dywagacje

Po trzecie, Polska ma silne tradycje wojskowe i dysponuje nowoczesnym sprzętem wojskowym, który może być skutecznie wykorzystany na polu walki.

Polska od wieków ma silne tradycje wojskowe. Współcześnie Polska dysponuje nowoczesnym sprzętem wojskowym, który jest w stanie skutecznie walczyć z rosyjskim wojskiem. Dlatego Polska jest w stanie udzielić Ukrainie znaczącej pomocy wojskowej.

Ograniczenie dostaw ciężkiego sprzętu na Ukrainę wynika z tego, że Polska przekazała Ukrainie niemal wszystkie swoje zapasy mobilizacyjne, jakie posiadała w magazynach uzbrojenia.

Polska przekazała Ukrainie znaczny ilości ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym czołgi, bojowe wozy piechoty, haubice i wyrzutnie rakietowe. W zasadzie około 40 proc. wyposażenia Wojsk Lądowych trafiło na Wschód. Oznacza to, że Polska nie jest w stanie dostarczać Ukrainie więcej ciężkiego sprzętu bez znaczącego osłabienia własnych sił zbrojnych. Dlatego Polska ograniczyła dostawy ciężkiego sprzętu na Ukrainę.

Podsumowując, polski wysiłek w zakresie pomocy wojskowej dla Ukrainy jest największy proporcjonalnie do wielkości polskiego wojska. Polska przekazała Ukrainie znaczny ilości sprzętu wojskowego, który odgrywa kluczową rolę w walce z rosyjską agresją. Niech Ukraina wytłumaczy się z korupcji bo pomoc jest rozkradana.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia