Pierwsze wypłaty 800 plus. Nowy Rok z wyższym świadczeniem wychowawczym

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pierwsze wypłaty 800 plus. W Nowy Rok wchodzimy z podwyższonym świadczeniem wychowawczym.
Pierwsze wypłaty 800 plus. W Nowy Rok wchodzimy z podwyższonym świadczeniem wychowawczym.

Ruszyły pierwsze wypłaty 800 plus. Jak informuje ZUS – pierwsi rodzice dostali już pieniądze. Kolejne przelewy zostaną zrealizowane 3 i 4 stycznia.

Pierwsze wypłaty 800 plus

Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił przyspieszyć wypłaty świadczenia wychowawczego 800 plus, zaplanowane pierwotnie na 2 stycznia 2024 roku. Już 29 grudnia 2023 roku blisko 569 milionów złotych trafiło na konta rodziców. Kolejne wypłaty, według informacji przekazanej przez szefową ZUS, wpłyną na konta rodziców 3 stycznia (562 mln zł) i 4 stycznia (561 mln zł). Prof. Gertruda Uścińska, szefowa ZUS, ogłosiła, że w pierwszym tygodniu stycznia ZUS wypłaci ponad 2 miliony świadczeń w imponującej kwocie 1 miliarda 692 miliony złotych. To rekordowy początek nowego roku, kiedy tysiące rodzin zyskują dostęp do nowych, podwyższonych świadczeń wychowawczych 800 plus na dziecko.

Nowy Rok z wyższym świadczeniem wychowawczym – Rewolucja w programie Rodzina 500 +

Program Rodzina 500 plus, uruchomiony od 1 kwietnia 2016 roku, dotychczasowo przewidywał świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na dziecko do ukończenia 18 lat. Rząd planuje zwiększenie tego świadczenia na jedno dziecko do 800 zł miesięcznie od 1 stycznia 2024 roku. Osoby uprawnione do korzystania z tego programu nadal otrzymają wypłaty w ustalonych dotychczas terminach, ale z uwzględnieniem nowej, wyższej kwoty. Informacje dotyczące zmiany zostaną przekazane beneficjentom za pośrednictwem komunikacji elektronicznej. Prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres roczny obejmujący od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Obsługą składania wniosków, ich rozpatrywaniem, przyznawaniem oraz wypłatą świadczenia wychowawczego zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną, korzystając z internetu. Ponadto, wypłata przyznanego świadczenia odbywa się jedynie w formie bezgotówkowej, na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

Według danych rządowych, prognozuje się, że w 2024 roku świadczenie to będzie przysługiwać 6 668 000 dzieci.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia