Powrót TVP Info. Kulczycki Gwarantuje Zmiany. Zwolnienia. Nadzieja na Obiektywne Dziennikarstwo?

To ważny moment dla mediów publicznych w Polsce. Oby obiecane zmiany przyniosły rzeczywistą poprawę i zaufanie widzów zostało zasłużenie odbudowane.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Powrót TVP Info
Debiut TVP Info: Krytyczny Głos w Pierwszym Wydaniu Po Przerwie

Po dziewięciodniowej przerwie kanał TVP Info wznowił swoje nadawanie o godzinie 19:30. Prezentując widzom nowy serwis informacyjny i program publicystyczny Jarosława Kulczyckiego. Emisja tego wieczoru rozpoczęła się od apelu, w którym nowy prezes stacji zapewniał o zmianach.

„Przez ostatnie osiem lat istniał kanał telewizyjny o takiej nazwie. Jednak ze swoim pierwowzorem i zasadami rzetelności dziennikarskiej nie miał nic wspólnego. „To się zmieni, osobiście gwarantuję, w Telewizji Polskiej, a w TVP Info i programach informacyjnych w TVP w szczególności,”. Apelował do widzów Jarosław Kulczycki. Jednak już w pierwszych godzinach nadawania pojawiły się głosy krytyki. Ekspertka w programie publicystycznym skrytykowała stację, a prowadzący program zgodził się z jej uwagami. Po ośmiu latach funkcjonowania jako telewizja rządowa, TVP Info po raz pierwszy odniosło się do potrzeby pojednania Polaków i zapowiedziało brak podziałów.

„19:30″ to program, który tworzymy dla państwa. Od sześciu dni jest najchętniej oglądanym programem w Polsce. Dziękujemy za zaufanie. Do państwa domów wrócił kanał informacyjny TVP Info. W państwa imieniu będziemy informować, zadawać pytania i komentować najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie,” podkreśliła prowadząca Joanna Dunikowska-Paź. Wydanie piątkowe skupiło się na różnorodnych tematach, od lokalnych incydentów, takich jak „przerażający huk” obudzający mieszkańców gminy Komarów Osada w woj. lubelskim, po globalne wydarzenia, jak zmasowany atak rakietowy na Ukrainę.

Chociaż w sieci spekulowano, że serwis zostanie już zrealizowany w stałym studiu, technicznie nie różnił się od poprzednich wydań po przejęciu stacji przez nowe władze.Jednak w obliczu tego powrotu istnieje istotne pytanie? Czy TVP Info faktycznie wprowadzi zmiany w kierunku rzetelności dziennikarskiej czy też będzie jedynie kolejną tubą propagandową dla polityków?

Morawiecki reaguje na zwolnienie Sierockiego. “Co następne? Wyrzucą Bolka i Lolka z TVP ABC?”

Zwolnienie Sierockiego, który był jednym z rozpoznawalnych twarzy w TVP, stało się tematem szeroko komentowanym wśród polityków i publicystów. Premier Mateusz Morawiecki w swojej wypowiedzi wyraził pytanie retoryczne odnośnie do ewentualnych dalszych działań w kierunku zmian personalnych w TVP.

W TVP odwołano dotychczasowych dyrektorów anten, a także wielu pracowników pionu informacyjnego. W tym znane twarze, takie jak Anna Bogusiewicz, Adrian Klarenbach, Jan Korab, Anna Olszak, Krzysztof Nowina-Konopka, Jakub Krzyżak, Adam Krzykowski, Monika Borkowska i inni.
Niektórzy pracownicy TVP otrzymywali wypowiedzenia drogą mailową późnym wieczorem, a innym zablokowano dostęp do systemów i siedziby.
W środę nie wyemitowano ani „Teleexpress” ani „Wiadomości”. Zamiast nich Marek Czyż, jeden z prowadzących „19.30”, wygłosił krótkie oświadczenie. To nowy program informacyjny, którego pierwsze wydanie zostało wyemitowane w czwartek.

Środowiska dziennikarskie, społeczne oraz polityczne obserwują rozwój sytuacji, podnosząc pytania o dalsze kierunki, jakie przybiorą media publiczne oraz o przyszłość wolności słowa w Polsce.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia