Nierozpoznane rakiety nad Polską i wzrost wydatków na obronę?

Większe wydatki na obronę do 3% PKB! Kolacja Obywatelska proponuje wzrost wydatków na obronę. Ta rosyjska rakieta pokazała, że należy wdrożyć nowe plany zbrojeniowe, w tym zakup czołgów i samolotów oraz obrony przeciwlotniczej. Czy to wystarczy, aby bronić Polskę podczas wojny w Ukrainie?

284

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wzrost wydatków na obronę na zdjęciu F35
wzrost wydatków na obronę na zdjęciu F35

W programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej, która tworzy nowy rząd, znalazł się zapis o zwiększeniu wydatków na obronę narodową do 3% PKB. Jest to wyraźny sygnał, że rząd zamierza kontynuować politykę rozwoju armii, którą rozpoczął poprzedni rząd. Muszą jednak wziąć się do roboty bo ta Rosyjska rakieta pokazała że jest wiele do zrobienia. Czy to wystarczający wzrost wydatków na obronę?

Jaki plan ma minister Kosiniak Kamysz?

Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak Kamysz zapowiedział, że nowy rząd przeanalizuje wszystkie umowy zbrojeniowe zawarte przez poprzedni rząd. Jednak zapowiedział również, że nie zamierza rezygnować z żadnych ważnych projektów, takich jak zakup 250 czołgów Abrams czy 60 samolotów F-35.

Nowy rząd będzie również musiał zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z wojną w Ukrainie. Wojna ta pokazała, że Polska potrzebuje silnej armii, która będzie w stanie bronić kraju przed ewentualnym atakiem. W związku z tym można stwierdzić, że nowy polski rząd będzie dalej rozwijał armię. Jest to zgodne z ogólną tendencją w Europie, gdzie państwa zwiększają wydatki na obronę narodową w odpowiedzi na zagrożenia ze strony Rosji.

Co jeszcze? by niespodzianki na niebie się nie powtarzały

Oprócz powyższych czynników, które wskazują na to, że nowy polski rząd będzie dalej rozwijał armię, można wymienić również inne:

  • Polityka zagraniczna Polski. Polska jest członkiem NATO i UE, a jej polityka zagraniczna opiera się na ścisłej współpracy z tymi organizacjami. W związku z tym Polska musi dysponować siłą militarną, która pozwoli jej wypełnić swoje zobowiązania sojusznicze.
  • Niestabilność w regionie. Polska graniczy z Rosją, Białorusią i Ukrainą, które są państwami o niestabilnej sytuacji wewnętrznej. W związku z tym Polska musi być przygotowana na ewentualne zagrożenia ze strony tych państw.
  • Zagrożenia cybernetyczne. Współczesna wojna nie ogranicza się już tylko do działań militarnych. Coraz większą rolę odgrywają również zagrożenia cybernetyczne. Polska musi być przygotowana na ewentualne ataki cybernetyczne, które mogą wyrządzić poważne szkody w kraju.

Oczywiście, ostateczny kształt polityki rozwoju armii nowego polskiego rządu będzie zależał od wielu czynników, w tym od sytuacji gospodarczej kraju, możliwości finansowych rządu oraz wyników analizy umów zbrojeniowych zawartych przez poprzedni rząd.

Jednak biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, można stwierdzić, że nowy polski rząd będzie kontynuował politykę rozwoju armii, która jest zgodna z interesem bezpieczeństwa państwa. Na zdjęciu prezentujemy najnowocześniejszy samolot polskiej armii F35

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia