Giertych składa zawiadomienie w sprawie umorzenia postępowania wobec Kamińskiego i Wąsika.

282

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Roman Giertych rozczarowany działaniem prokuratury w Polsce
Roman Giertych rozczarowany działaniem prokuratury w Polsce

Agnieszka Bortkiewicz, zastępczyni prokuratora okręgowego w Warszawie, zaskoczyła opinię publiczną, składając wniosek o umorzenie postępowania wykonawczego wobec skazanych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Roman Giertych, poseł Koalicji Obywatelskiej, poinformował o złożeniu zawiadomienia w związku z działaniami Bortkiewicz.

Nietypowe kroki prokuratury. Wniosek o umorzenie postępowania wobec byłych szefów MSWiA

Warszawska prokuratura okręgowa skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania wykonawczego i wstrzymanie wykonania kary w przypadku Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Argumentuje ona, że obaj politycy, Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński, korzystają z prawa łaski obowiązującego od ośmiu lat. Prokurator Szymon Banna dodaje, że w świetle skutecznego zastosowania prawa łaski, umorzenie tego postępowania wykonawczego jest zasadne. Do tego czasu należy wstrzymać wykonanie kary.

Stanowisko prokuratury znajduje poparcie także w Kancelarii Prezydenta RP. Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii, podkreśla, że ułaskawienie nadal obowiązuje. Wyraża zdziwienie rozpowszechnianiem informacji o możliwym drugim podpisaniu ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę, twierdząc, że to zaprzeczenie własnym kompetencjom.

W kontekście ewentualnego aresztowania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, Ignaczak-Bandych stanowczo podkreśla, że społeczeństwo powinno traktować ich jako więźniów politycznych. Jej ocena wskazuje jednoznacznie na polityczną zemstę, a ewentualne pozbawienie wolności obu polityków będzie rozumiane jako ukierunkowana kara za ich aktywność polityczną.

Giertych składa zawiadomienie

Poseł Koalicji Obywatelskiej, Roman Giertych podjął kroki prawne, składając zawiadomienie dotyczące prokurator Agnieszki Bortkiewicz. Bortkiewicz zaskoczyła opinię publiczną swoim wnioskiem o umorzenie sprawy posłów Prawa i Sprawiedliwości. W czwartek Giertych poinformował o tym zawiadomieniu, wskazując, że złożył je w związku z działaniami Agnieszki Bortkiewicz. W mediach społecznościowych poseł z Koalicji Obywatelskiej wyraził zdziwienie nad sytuacją, w której adwokat musi stawić czoła prokuraturze, starając się osadzić skazanych.

Prokuratura potwierdziła wniosek o umorzenie postępowania wykonawczego wobec skazanych posłów PiS. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Szymon Banna, przekazał, że prokuratura wystąpiła z wnioskiem o umorzenie postępowania wykonawczego do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. Banna podkreślił, że prokuratura konsekwentnie broni swojego stanowiska przed Trybunałem Konstytucyjnym i Sądem Najwyższym. Twierdzi, że akt łaski jest wyłączoną konstytucyjną prerogatywą Prezydenta RP, niepodlegającą kontroli sądowej.

Uchylenie postanowienia w sprawie mandatu posła Wąsika

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła w czwartek postanowienie marszałka Sejmu Szymona Hołowni o wygaśnięciu mandatu posła Macieja Wąsika. Izba ta zajmuje się rozpatrywaniem skarg nadzwyczajnych, a także rozpoznawaniem protestów wyborczych i protestów przeciwko ważności referendum ogólnokrajowego i konstytucyjnego.

Nieuznawana Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, składa się z sędziów powołanych przez Zbigniewa Ziobrę. Wybór byłego ministra sprawiedliwości nie został zatwierdzony przez Radę Narodową Sądownictwa. W wyniku tego, Izba ta nie jest uznawana przez Rzeczpospolitą Polską, ani przez Unię Europejską.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia