Ford Ranger nowej generacji na 100lecie straży pożarnej w Orońsku.

Ford Ranger nowej generacji na 100lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku. Przystosowany i wyposażony w specjalistyczny sprzęt pożarniczy będzie dużym wsparciem dla tamtejszych strażaków.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Ranger znów zaskakuje

Ford Ranger to popularny pickup, który doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach, w tym w roli samochodu ratowniczo-pożarniczego. Ostatnio Firma FC Autosystem Częstochowa przygotowała dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku, która w 2023 roku obchodziła swoje 100 lecie, pierwszego w kraju Rangera nowej generacji przystosowanego do działań ratowniczo-pożarniczych. Samochód został wyposażony w szereg specjalistycznego sprzętu, który pozwala strażakom na sprawne wykonywanie swoich zadań. Tak więc Ford Ranger nowej generacji na 100lecie straży pożarnej w Orońsku.

Ford Ranger nowej generacji na 100lecie straży pożarnej w Orońsku.

Samochód został odpowiednio zmodyfikowany oraz wzmocniony. Zapewnia pełną mobilność w najtrudniejszych warunkach. Do najważniejszych modyfikacji należą:

  • Zawieszenie pneumatyczne z automatyczną regulacją ciśnienia – pozwala na utrzymanie wysokości nadwozia oraz stabilności bez względu na obciążenie skrzyni. To rozwiązanie jest szczególnie istotne w przypadku samochodu ratowniczo-pożarniczego, który często posiada ciężki sprzęt.
  • Maszt oświetleniowy LED – wysuwany automatycznie pozwala na sterowanie głowicą w celu dokładnego oświetlenia miejsca działań. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku działań ratowniczych w nocy lub w trudnych warunkach atmosferycznych.
  • Kontener z podestem roboczym i drabinką – ułatwia dostęp do sprzętu i umożliwia pracę na wysokościach. Kontener został wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.
  • Skrytki na sprzęt z żaluzjami wodno- i pyłoszczelnymi – zapewniają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Skrytki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić dostęp do sprzętu i jednocześnie zabezpieczyć go przed uszkodzeniem.
  • Dodatkowe oświetlenie uprzywilejowania i lampy LED – zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Oświetlenie uprzywilejowania jest niezbędne w przypadku poruszania się samochodem ratowniczym w ruchu drogowym.
  • Wyciągarka – umożliwia holowanie ciężkich obiektów w trudnym terenie. Wyciągarka jest szczególnie przydatna w przypadku działań ratowniczych w terenie zalesionym lub górzystym.
Ford Ranger posiada specjalistyczne wyposażenie
Ford Ranger posiada specjalistyczne wyposażenie

Dane techniczne Forda Rangera nowej generacji w wersji ratowniczo-pożarniczej napędza 2-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue o mocy 170 KM. Jednostka współpracuje z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Dodatkowe informacje

Oprócz wymienionych powyżej modyfikacji, samochód ma system kamer 360 stopni, który ułatwia manewrowanie w trudnym terenie. Dodatkowo, kabinę wyposażono w specjalnie wyprofilowane fotele, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy po bezdrożach.

Ranger nowej generacji w wersji ratowniczo-pożarniczej to kompleksowe rozwiązanie, które spełnia wszystkie wymagania nowoczesnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Samochód jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom, zapewniając bezpieczeństwo strażakom i osobom poszkodowanym.

Ford Ranger nowej generacji to doskonały wybór dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które poszukują samochodu ratowniczo-pożarniczego o szerokim zakresie możliwości. Samochód zapewnia pełną mobilność w najtrudniejszych warunkach.

Wszechstronność, niezawodność i bogate wyposażenie Rangera to klasa sama w sobie.

Ford Ranger to wszechstronny pickup, który jest dostępny w wielu wersjach nadwozia i silnika. Jest popularnym wyborem dla właścicieli firm, rolników, miłośników przygód i osób, które potrzebują niezawodnego pojazdu do pracy.

Ranger występuje w trzech wersjach nadwozia: podwójna kabina, kabina pojedyncza i kabina przedłużona. Podwójna kabina to najpopularniejsza wersja, oferuje przestronne wnętrze i wygodne siedzenia dla pięciu osób. Kabina pojedyncza ma najdłuższą skrzynię ładunkową, idealną do przewozu dużych przedmiotów. Kabina przedłużona oferuje dodatkowe miejsce dla pasażerów i ładunku.

Ford Ranger na 100 lecie OchotniczejStraży Pożarnej w Orońsku
Ford Ranger na 100 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku

Ranger jest dostępny z trzema silnikami: 2,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o mocy 170 KM, 2,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue Bi-Turbo o mocy 205 KM i 3,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym V6 o mocy 240 KM. Wszystkie silniki łączy sześciobiegowa manualna skrzynia biegów lub dziesięciobiegowa automatyczna.

Wyposażono go w szereg funkcji bezpieczeństwa, w tym system zapobiegania kolizjom z przodu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, system utrzymywania pasa ruchu, system ostrzegania o martwym polu i automatyczne światła drogowe.

Jeżeli masz niedosyt i potrzebujesz więcej informacji o tym modelu – przeczytaj nasz artykuł.

Brak postów do wyświetlenia