Nowa minister edukacji zapowiada zmiany w podstawie programowej

W ministerstwie pracujemy nad tym, żeby szkoła na trwałe stała się lepszym miejscem - mówi szefowa resortu edukacji Barbara Nowacka.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zmiany w podstawie programowej. Czy będą to zmiany na lepsze?
Zmiany w podstawie programowej. Czy będą to zmiany na lepsze?

Nowa minister edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała, że od nowego roku szkolnego nastąpią zmiany w podstawie programowej. Celem tych zmian jest zmniejszenie obciążenia uczniów i nauczycieli, a także zapewnienie im większej swobody w wyborze treści nauczania.

Zmiany w podstawie programowej. Mniejszy zakres materiału nauczania

Zgodnie z zapowiedziami minister Nowackiej, od września 2024 roku zmniejszy się zakres materiału nauczania z sześciu przedmiotów: fizyki, chemii, geografii, biologii, historii i języka polskiego. Oznacza to, że uczniowie będą mieli mniej do opanowania, a nauczyciele będą mieli więcej czasu na realizację innych treści.

Minister Nowacka zapowiedziała również, że chce ograniczyć ilość prac domowych dla uczniów. Zdaniem minister, prace domowe powinny być tylko uzupełnieniem zajęć szkolnych, a nie ich głównym źródłem wiedzy.

Ostatnią zapowiedzią minister Nowackiej jest uwspółcześnienie listy lektur szkolnych. Zdaniem minister, należy uwzględnić w niej książki, które są aktualne i interesujące dla współczesnych uczniów.

Zmiany w podstawie programowej. Ile czasu zajmie ich wprowadzenie?

Szefowa resortu edukacji Barbara Nowacka oceniła, że realizacja całościowej dużej reformy edukacji będzie możliwa dopiero za dwa do trzech lat. Zdaniem minister, konieczne jest przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych, aby wypracowane zmiany były akceptowane przez wszystkie strony.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia