Wicepremier Kosiniak-Kamysz przedstawia propozycje zmian w konstytucji

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

TK orzekł o niekonstytucyjności działań Sienkiewicza
TK orzekł o niekonstytucyjności działań Sienkiewicza

Wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, ogłosił plan wysłania propozycji zmian w konstytucji do wszystkich klubów parlamentarnych.

Kosiniak-Kamysz przedstawia propozycje zmian w konstytucji

Wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, ogłosił plan wysłania propozycji zmian w konstytucji do wszystkich klubów parlamentarnych. Zmiany te mają obejmować nowy rozdział dotyczący Trybunału Konstytucyjnego. Wicepremier podkreślił, że polski wymiar sprawiedliwości, będący według niego w złej kondycji, został rzekomo zrujnowany w trakcie rządów partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS).

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że obecna koalicja rządząca nie posiada wystarczającej większości parlamentarnej do wprowadzenia zmian w konstytucji, jednakże zamierza przedstawiać propozycje i zachęcać do współpracy, mając na celu „uzdrowienie” systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Wspomniał również, że priorytetem jest przywrócenie zaufania do sądownictwa, zwłaszcza po okresie, który jego zdaniem doprowadził do zniszczenia dotychczasowego porządku.

Zgodnie z obowiązującym procederem, uchwalenie zmiany konstytucji wymaga zgody Sejmu większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Dodatkowo, Senat musi wyrazić swoją zgodę bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

Wprowadzenie reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości jest procesem skomplikowanym i wymaga szerokiego porozumienia parlamentarnego. Wskazuje to na konieczność dialogu między różnymi ugrupowaniami politycznymi, aby osiągnąć konsensus w kwestiach kluczowych dla funkcjonowania państwa.

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia