Oświadczenie żołnierzy AK po marszu PiS.

Oburzenie i potępienie po wyświetleniu skazanych polityków na Pomniku AK

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Oświadczenie żołnierzy AK
Oświadczenie żołnierzy AK

„Z największym oburzeniem”

Powstańcy Warszawscy potępiają wyświetlanie wizerunków skazanych polityków na Pomniku AK

Żyjący jeszcze żołnierze Armii Krajowej wyrazili swoje oburzenie i rozpacz z powodu wyświetlenia na pomniku AK przed Sejmem w Warszawie obrazu z wizerunkami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, skazanych prawomocnie za przestępstwa. W oświadczeniu opublikowanym przez posła KO Michała Szczerbę napisali, że jest to zniewaga ich walki o Polskę.

“To zniewaga naszej pamięci narodowej”

W oświadczeniu podpisanym przez Wandę Traczyk-Stawską ps. “Pączek”, Annę Przedpełską-Trzeciakowską ps. “Grodzka” i Krystynę Zachwatowicz-Wajdę ps. “Czyżyk” czytamy: “My, żyjący jeszcze żołnierze Armii Krajowej, z największym oburzeniem i rozpaczą przyjęliśmy fakt wyświetlenia na pomniku AK przed Sejmem w Warszawie dużego obrazu z wizerunkami skazanych prawomocnie przestępców i zrównanie ich z naszą walką o Polskę. To zniewaga naszej pamięci narodowej, naszej godności i naszych ideałów. To obraza dla wszystkich poległych i pomordowanych przez okupantów i komunistów. To hańba dla tych, którzy się na to zgodzili i tego dokonali”.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Posłowi Szczerbie przyłączyli się inni politycy opozycji, którzy potępili wyświetlanie wizerunków Kamińskiego i Wąsika na Pomniku AK. Szczerba zapowiedział, że złoży zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia Pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. “Ten atak na ideę, wartości i symbolikę tego pomnika, to zniewaga dobra prawnego związanego z naszą pamięcią narodową. Obscenicznym zachowaniem i nikczemnością jest wyświetlanie na nim wizerunku i nazwisk przestępców, czego dopuszczono się podczas zgromadzenia publicznego tzw. Protestu Wolnych Polaków. Dość gwałcenia naszych narodowych świętości w roku, w którym obchodzimy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przekroczono wszystkie granice!” – grzmiał na platformie X oburzony polityk.

Protest Wolnych Polaków

Wyświetlanie wizerunków Kamińskiego i Wąsika na Pomniku AK miało miejsce podczas zorganizowanego przez PiS Protestu Wolnych Polaków w Warszawie. Uczestnicy protestu wyrażali swoje poparcie dla rządu i sprzeciw wobec unijnych sankcji. Na transparentach widniały hasła takie jak “Solidarni z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem”, “Nie dla unijnego szantażu” czy “Polska suwerenna, nie kolonia”. Protest wywołał wiele kontrowersji i krytyki ze strony opozycji, organizacji społecznych i mediów.

Zobacz także: premier Donald Tusk twardy i skuteczny a to dopiero początek czyli nowy

porządek

Ciekawe wideo: „Protest Wolnych Polaków”. Marsz PiS w Warszawie

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia