Premier Tusk w Kijowie. Hołd dla poległych i rozmowy z ukraińskimi liderami

Rozpoczęła się wizyta Premiera Donalda Tuska w Kijowie. Premier oddał hołd poległym oraz zapewnił, iż naród Polski zawsze będzie stał po stronie Ukrainy.

187

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Po hołdzie złożonym na Placu Niepodległości, premier Tusk przystąpił do planowanych rozmów z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim
Po hołdzie złożonym na Placu Niepodległości, premier Tusk przystąpił do planowanych rozmów z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim

W poniedziałek, 22 stycznia, premier Polski, Donald Tusk, rozpoczął ważną wizytę w stolicy Ukrainy, Kijowie. Jego obecność ma charakter symboliczny, wskazując na solidarność Polski z Ukrainą, oraz podkreślając znaczenie relacji między oboma krajami.

Premier Tusk w Kijowie

Premier Donald Tusk rozpoczął w poniedziałek rano wizytę w Kijowie. W hołdzie dla bohaterów, Tusk złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach żołnierzy ukraińskich, którzy zginęli w walkach z rosyjskimi siłami okupacyjnymi. W swoim przemówieniu wyraził solidarność Polski z Ukrainą i podkreślił, że Polska będzie nadal wspierać Ukrainę w jej walce o niepodległość.

„Jesteśmy tutaj, aby oddać cześć bohaterom, którzy zginęli w obronie swojej ojczyzny. Polska zawsze będzie stała po stronie Ukrainy i jej narodu” – powiedział Tusk.

Wizyta premiera Tuska w Kijowie jest wyrazem wsparcia Polski dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Podczas wizyty Tusk spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

Strategiczne rozmowy o przyszłości

Po hołdzie złożonym na Placu Niepodległości, premier Tusk przystąpił do planowanych rozmów z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim, oraz premierem Denysem Szmyhalem. Tematem rozmów są kwestie strategiczne dotyczące współpracy obu krajów, zarówno na płaszczyźnie polityki, gospodarki, jak i bezpieczeństwa regionalnego. W trakcie tych spotkań omówione zostaną także perspektywy dalszej integracji Ukrainy z Unią Europejską, co jest szczególnie istotne w kontekście niedawnych dyskusji podczas unijnego szczytu w Brukseli.

Warto podkreślić, że wizyta premiera Tuska w Kijowie ma także symboliczne znaczenie. Jego udział w obchodach Dnia Jedności Ukrainy stanowi wyraz wsparcia dla suwerenności i jedności tego kraju. Jest to także sygnał dla Zachodu o konieczności dalszego wspierania Ukrainy w jej walce o suwerenność i niepodległość.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia