Internet kpi z Sobonia. Policzyliśmy, ile razy powtórzył wyuczoną formułkę

w pełni odpowiedziałem w swobodnej części swojej wypowiedzi

179

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W pełni odpowiedziałem w swobodnej części swojej wypowiedzi
Artur Soboń sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju (2018–2019)

Internet kpi z Sobonia. Policzyliśmy, ile razy powtórzył wyuczoną formułkę

Artur Soboń był wiceministrem aktywów państwowych. Na komisji śledczej unikał odpowiedzi. Powtarzał w kółko jedno zdanie. Stał się bohaterem memów. Komisja dotyczyła wyborów kopertowych.

Artur Soboń był wiceministrem aktywów państwowych. Odpowiadał za wybory kopertowe w maju 2020. W piątek (19.01) przesłuchano go w sejmowej komisji śledczej. Nie wyjaśnił, co z 70 milionami złotych na pakiety wyborcze. Polityk PiS powtarzał w kółko: “w pełni odpowiedział w swobodnej części swojej wypowiedzi”. Powiedział to 145 razy. Internauci tworzyli memy i żarty z Sobonia.

Soboń nie chciał odpowiadać na pytania, tylko powtarzał wyuczoną formułkę

Przesłuchanie Sobonia było ważne dla komisji śledczej. Komisja badała wybory prezydenckie w maju 2020. Wybory odwołano, ale rząd wydał 70 milionów złotych. Pakiety wyborcze nie dotarły do wyborców. Soboń był wówczas wiceministrem aktywów państwowych i nadzorował cały proces.

Na pytania członków komisji, którzy chcieli się dowiedzieć, kto podjął decyzję o zamówieniu pakietów, kto za to odpowiada i gdzie są teraz te pakiety, Soboń nie odpowiadał konkretnie, tylko powoływał się na swoje wcześniejsze oświadczenie. Na niemal każde pytanie, jego odpowiedź brzmiała: “w pełni odpowiedziałem w swobodnej części swojej wypowiedzi”. Polityk miał na myśli, że to, co mógłby powiedzieć, padło już wcześniej, choć zasiadający w komisji byli innego zdania.

Internet śmieje się z Sobonia. Powstały memy i neologizm “rżnąć Sobonia”

Taka postawa Sobonia nie tylko zirytowała członków komisji, ale też rozbawiła internautów, którzy szybko zauważyli, że polityk PiS powtarza się jak papuga. W sieci pojawiło się mnóstwo memów, żartów i komentarzy związanych z jego wyuczoną formułką. Niektórzy porównywali go do bohaterów filmów i seriali, inni tworzyli zabawne dialogi i sytuacje, w których Soboń używałby swojego ulubionego zdania. Nie zabrakło też aluzji do seksu i nawiązań do innych polityków.

Jednym z najpopularniejszych memów był ten, na którym Soboń siedzi w samochodzie i mówi do kierowcy: “Proszę jechać na ulicę Swobodnej, a potem skręcić w część swojej wypowiedzi”. Inny mem przedstawiał Sobońa jako bohatera filmu “Matrix”, który mówi do agenta Smitha: “Nie muszę ci niczego tłumaczyć. W pełni odpowiedziałem w swobodnej części swojej wypowiedzi”. Jeszcze inny mem pokazywał Sobońa jako uczestnika programu “Milionerzy”, który na pytanie o to, co zrobił z 70 milionami, odpowiada: “w pełni odpowiedziałem w swobodnej części swojej wypowiedzi”.

Największym hitem okazał się jednak neologizm “rżnąć Sobonia”, który powstał po tym, jak poseł Polski 2050 Bartosz Romowicz, zastępca przewodniczącego komisji śledczej, powiedział do Sobonia: “Teraz poczuje się pan tak, jak się czuje cała komisja. Bo my zadajemy pytania, a pan próbuje rżnąć… nie będę mówił kogo”. Wyrażenie to szybko zyskało popularność i zaczęło być używane jako synonim unikania odpowiedzialności, kłamstwa lub manipulacji. Niektórzy sugerowali nawet, że powinno się znaleźć w słowniku języka polskiego.

Soboń nie przejmuje się kpinami. Twierdzi, że nie ma się czego wstydzić

Artur Soboń nie wykazywał żadnego zażenowania ani skruchy z powodu swojego zachowania na posiedzeniu komisji. Wręcz przeciwnie, twierdził, że nie ma się czego wstydzić i że nie uchylał się od odpowiedzi na żadne pytanie. Stwierdził też, że komisja śledcza jest “politycznym cyrkiem” i że nie ma ona żadnego sensu. Zapewnił, że wszystkie dokumenty dotyczące wyborów kopertowych są dostępne i że nie ma żadnych nieprawidłowości.

Soboń nie przejął się też kpinami z niego w internecie. Powiedział, że nie śledzi memów i żartów na swój temat i że nie interesuje go opinia ludzi, którzy nie znają go osobiście. Dodał, że nie zamierza zmieniać swojego stylu komunikacji i że nie boi się konfrontacji z opozycją. Zaznaczył, że jest dumny ze swojej pracy w rządzie i że nie ma nic do ukrycia.

Zobacz także: Podzielona Polska: Sondażowy obraz po pierwszym miesiącu rządów Donalda Tuska.

Ciekawe wideo: Artur Soboń odpowiada na pytania komisji ds. wyborów korespondencyjnych | TV Republika

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

 

 

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia