Awantura na komisji ds. wyborów kopertowych

Były minister Jack Sasin otrzymał odmowę wygłoszenia oświadczenia na początku przesłuchania przed komisją. Dowiedz się, jak przewodniczący komisji mógł zablokować możliwość wygłoszenia wystąpienia!

168

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mamy bardzo dużo pytań, dlatego rozważam dwudniowe przesłuchanie Jacka Sasina – oświadczył.
Jacek Sasin przesłuchiwany na komisji ds. wyborów kopertowych.

W trakcie przesłuchania Jacka Sasina przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych doszło do kontrowersji związanych z decyzją przewodniczącego komisji, Dariusza Jońskiego, który nie pozwolił byłemu ministrowi aktywów państwowych wygłosić oświadczenia na początku przesłuchania. Decyzja ta wywołała wiele spekulacji wśród dziennikarzy, sugerujących, że mogła być spowodowana ustawą o komisji śledczej. Jacek Sasin, będący jednym z kluczowych świadków w sprawie wyborów kopertowych, chciał przedstawić swoje stanowisko na samym początku przesłuchania. Jednakże, przewodniczący komisji, Dariusz Joński, zdecydował się zablokować tę możliwość, co skłoniło Sasina do złożenia odwołania od tej decyzji. Niestety, przewodniczący komisji, Dariusz Joński, odrzucił wniosek byłego ministra, co pozbawiło go możliwości wygłoszenia oświadczenia na początku sesji.

Blokada Oświadczenia Sasina przez Jońskiego

Decyzja Jońskiego wywołała wiele kontrowersji, zwłaszcza w kontekście spekulacji dotyczących ewentualnego wpływu ustawy o komisji śledczej na takie decyzje. Ustawa ta może dawać przewodniczącemu szerokie uprawnienia w kierowaniu pracą komisji, co zdaniem niektórych krytyków może prowadzić do nadużyć. Warto zauważyć, że środowa debata w Sejmie nie przyniosła oczekiwanego rezultatu dla opozycji. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Jacka Sasina został odrzucony, co dodatkowo podgrzało emocje wokół całej sprawy. Opozycja argumentowała, że Sasina działania w okresie sprawowania funkcji ministra aktywów państwowych wymagają dogłębnego zbadania, zwłaszcza w kontekście doniesień o możliwych nieprawidłowościach w procesie wyborczym.

Może pan swobodnie wypowiedzieć się w sprawie będącej przedmiotem badań komisji. Czy chce pan skorzystać z tego prawa? — pytał Dariusz Joński (KO) Jacka Sasina na początku przesłuchania.
— Tak, chcę skorzystać z tego prawa — odpowiedział Sasin.
Wtedy Dariusz Joński stwierdził, że „oddala ten wniosek”, powołując się na ustawę o komisji śledczej. Decyzja przewodniczącego komisji śledczej wywołała niezadowolenie posłów PiS zasiadających w komisji.

Decyzje podejmowane w trakcie przesłuchania Sasina przed komisją śledczą stają się przedmiotem intensywnych dyskusji w społeczeństwie. Kwestionuje się nie tylko same postępowanie byłego ministra, ale także sposób, w jaki komisja śledcza prowadzi swoje prace. Trwające wydarzenia wzbudzają zainteresowanie opinii publicznej, która z uwagą śledzi rozwój sytuacji i oczekuje transparentności oraz uczciwości w procesie wyjaśniania sprawy wyborów kopertowych.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza, społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia