Pogoda w Środę 24 stycznia 2024

Bez mrozu, ale żywiołowa aura w całym kraju, chmury, opady i silny wiatr.

248

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Środę 24 stycznia - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby okiennej pokrytej dużymi kroplami deszczu, w oddali rozmyty zimowy krajobraz.

Na obszarze całej Polski będą dzisiaj panowały zmienne warunki pogodowe, wszędzie termometry będą wskazywały dodatnie temperatury, nawet 12°C. Prognozowane opady deszczu mogą przechodzić w śnieg z deszczem oraz mokry śnieg. Uwaga na silny wiatr, który w porywach może być niebezpieczny. Pogoda w Środę 24 stycznia

Prognoza dla Polski

Środa upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Szczególną uwagę powinni zachować mieszkań Polski południowej, gdzie marznące opady mogą spowodować gołoledź. Dzisiejszy rozkład temperatur będzie zróżnicowany: 4°C na Suwalszczyźnie, 8°C w Polsce centralnej i wschodniej, 12°C na zachodzie kraju. W zależności od lokalizacji silny wiatr będzie osiągał od 70 km/h na wschodzie, przez 80 km/h w centrum, po 90 km/h na zachodzie Polski. Nad Bałtykiem porywy wiatru mogą osiągać 110 km/h. Najsilniej będzie wiało w wysokich partiach Karpat 115 km/h, oraz Sudetów nawet 160 km/h. W górach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5÷10 cm.

Pogoda w Środę 24 stycznia – Katowice

Katowice będą dzisiaj zachmurzone i mokre. Spodziewane są opady deszczu, miejscami ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 8°C, a minimalna -3°C. Wiatr wiejący z południowego zachodu z prędkością 20÷35 km/h, w porywach może osiągnąć nawet 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać w granicach 1020÷1030 hPa.

Pogoda – Kraków

W Krakowie dzisiejsza aura będzie niepewna, z opadami deszczu, czasami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 8°C, a minimalna 0°C. Wiatr będzie wiać z południowego zachodu z prędkością 25÷40 km/h. W porywach może osiągnąć nawet 80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się obniżać i wyniesie 1008 hPa.

Pogoda w Środę 24 stycznia – Poznań

W Poznaniu środa będzie pochmurna i wietrzna. Spadnie deszcz, miejscami ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 10°C, a minimalna 1°C. Zachodni wiatr będzie wiać z prędkością 35÷50 km/h, w porywach do 90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i wyniesie 998 hPa.

Pogoda – Warszawa

Środowa pogoda w Stolicy nie zachwyci. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Rano spadnie śnieg, po godzinie 9 zamieni się on w deszcz do 5 l/m². Termometry pokażą do 7°C. Powieje południowo-zachodni, dość silny i porywisty wiatr, w porywach osiągnie do 80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać do 1005 hPa.

Pogoda w Środę 24 stycznia – Wrocław

Wrocław w środę będzie ciepły i deszczowy. Spadnie przelotny deszcz do 5 l/m². Temperatura maksymalna wyniesie 12°C, a minimalna 2°C. Wiatr będzie wiać z zachodu z prędkością 30÷45 km/h. W porywach może osiągnąć nawet 100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i wyniesie 1002 hPa.

Pogoda – Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie dzień będzie pochmurny i wietrzny. Spadnie deszcz, miejscami ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 6°C, a minimalna 1°C. Wiatr będzie wiać z południowego zachodu z prędkością 40÷50 km/h. W porywach może osiągnąć nawet 110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i wyniesie 1000 hPa.

Biomet

Panujące na terenie całego kraju warunki, wpłyną niekorzystnie na nasze samopoczucie, a wilgotność powietrza osiągnie ok. 85%.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia