Rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Wbrew spekulacjom, ułaskawieni politycy PiS nie pojawili się na sali plenarnej

223

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

O godz. 10:00 rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie sejmu. Co dziś mamy "na tapecie"?
O godz. 10:00 rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie sejmu. Co dziś mamy "na tapecie"?

O godzinie 10:00 rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie sejmu. Co będzie tematem dzisiejszej debaty?

Tematy obrad sejmu – 25 stycznia

W ciągu pierwszego dnia obrad, przedstawiciele zajmą się różnymi kwestiami, w tym projektem ustawy dotyczącej renty socjalnej oraz nowelizacją Karty Nauczyciela, które są przedmiotem zainteresowania społecznego.

Oczywiście ostatecznie, tematem dominującym obrady będzie zapewne sprawa Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, którzy zostali ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wcześniej spekulowano, że politycy PiS mogą pojawić się na sali plenarnej Sejmu, aby osobiście odpowiedzieć na zarzuty opozycji. Ostatecznie jednak, tak się nie stało.

Podczas obrad doszło do scysji

Już na początku obrad sejmu doszło do scysji między Michałem Wójcikiem z PiS a marszałkiem Szymonem Hołownią. Poseł PiS, Michał Wójcik zarzucił marszałkowi Hołowni, że ten nie jest obiektywny w sprawie ułaskawienia posłów Kamińskiego i Wąsika. Marszałek Hołownia zaś, odpowiedział, iż poseł Wójcik jest „nieodpowiedzialny” i „nie powinien zasiadać w Sejmie”.

Scysja między Wójcikiem a Hołownią jest tylko jednym z wielu incydentów, jakie miały miejsce w Sejmie w związku z ułaskawieniem Kamińskiego i Wąsika. Obóz rządzący zarzuca PiS, że ułaskawienie to jest „bezprawną decyzją” i „atakiem na demokrację”. PiS broni swojej decyzji, twierdząc, że Kamiński i Wąsik zostali niesłusznie skazani.

O tym, jak zakończy się dzisiejsze posiedzenie Sejmu, dowiemy się dopiero za kilka godzin. Z pewnością jednak będzie ono burzliwe i pełne emocji. Miejmy nadzieję, że będzie również pełne konkretów i ostatecznie, kompromisów, służących naszej ojczyźnie…

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia