Sukces w walce z nielegalnym hazardem: rozbity gang z ponad 200 lokalami

226

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sukces w walce z nielegalnym hazardem - służby zlikwidowały gang o sporym zasięgu w całej Polsce
Sukces w walce z nielegalnym hazardem - służby zlikwidowały gang o sporym zasięgu w całej Polsce

Służby specjalne w Polsce dokonały ważnego przełomu w walce z nielegalnym hazardem.

Sukces w walce z nielegalnym hazardem

W wyniku operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i policji rozbity został gang, który od lat zajmował się organizowaniem nielegalnych gier hazardowych na terenie całego kraju.

Grupa działała w ponad 200 lokalach w Polsce od listopada 2013 r. Do połowy 2016 r. gry były organizowane za pomocą automatów o niskich wygranych. Po zmianie przepisów członkowie grupy zmienili sposób urządzania gier – automaty zastąpili komputerami. Lokale działały jako kafejki internetowe.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy zarobili na nielegalnych grach prawie 480 mln zł. Środki te mogły zostać wykorzystane do dalszego rozwoju przestępczości. W wyniku operacji służb ujawniono i zlikwidowano dwa magazyny, w których znajdowały się automaty i komputery do urządzania gier hazardowych. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli również gotówkę w kwocie ponad 2 mln zł, a także biżuterię i inne luksusowe przedmioty.

Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia.

Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Osiem osób trafiło do aresztu, wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia.

Nielegalny hazard jest poważnym problemem społecznym. Prowadzi do uzależnienia, strat finansowych i innych negatywnych konsekwencji. Dlatego walka z tym procederem jest ważna dla ochrony społeczeństwa.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia