Kontroler Poczty Polskiej u Twoich drzwi

Kontroler Poczty Polskiej u Twoich drzwi, to znak że masz niepłacony abonament RTV. Co możesz z tym zrobić

235

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Listonosz - Kontroler Poczty Polskiej u Twoich drzwi
Listonosz - Kontroler Poczty Polskiej u Twoich drzwi

Kiedy zadzwoni dzwonek możesz się spodziewać że właśnie stanął Kontroler Poczty Polskiej u Twoich drzwi. Ważne jest, aby pamiętać, że opłaty abonamentowe obejmują zarówno odbiorniki radiowe, jak i telewizyjne. Kontrolerzy Poczty Polskiej są odpowiedzialni za sprawdzanie, czy właściciele tych urządzeń płacą abonament RTV. Podczas kontroli badane są cztery kluczowe kwestie: czy urządzenie istnieje, czy jest zdolne do natychmiastowego odbioru programu, czy jest zarejestrowane i jak długo jest wykorzystywane (należy je zarejestrować w ciągu 14 dni od zakupu lub rozpoczęcia korzystania z niego).

Niezarejestrowanie urządzenia lub unikanie opłacania abonamentu RTV grozi karą. Ale ile dokładnie muszą zapłacić ci, którzy ignorują ten obowiązek? W przypadku posiadania radioodbiornika opłata za jeden miesiąc wynosi 8,70 zł, co oznacza, że abonent płacący regularnie przez rok będzie musiał uiścić 104,40 zł.

Jeśli natomiast abonent posiada odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny, opłata za jeden miesiąc wynosi 27,30 zł, a opłata roczna wyniesie 327,60 zł, pod warunkiem regularnego uiszczania opłat.

Warto więc pamiętać o obowiązku opłacania abonamentu RTV i zarejestrowaniu urządzenia w terminie, aby uniknąć niepotrzebnych kar.

Kontroler Poczty Polskiej

Biuro prasowe Poczty Polskiej wyjaśnia – „Pracownicy przeprowadzający kontrolę mają obowiązek okazać upoważnienie do wykonywania czynności kontrolnych w zakresie obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych i uiszczania opłat abonamentowych za ich używanie, legitymację służbową, a na żądanie kontrolowanego – również dowód osobisty. Osoba kontrolowana powinna umożliwić przeprowadzenie kontroli obowiązku rejestracji odbiorników rtv lub okazać dowód potwierdzający rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych”.

Kary za niepłacony abonament RTV

Kara finansowa może zostać nałożona na osobę, które zakupiły telewizor lub radioodbiornik, ale nie zgłosiła tego faktu. W tej sytuacji nakłada się sankcję do wysokości 30-krotności miesięcznego abonamentu RTV za telewizor i radio lub sam telewizor.

Jeżeli ktoś ma zarejestrowany odbiornik, a przestał płacić abonament, będzie musiał uregulować zaległości wraz z odsetkami. Od kary można się odwołać.

Poczta Polska. Wczoraj. Dziś. Jutro.

Na koniec zachęcam do lektury Abonament RTV w 2024 roku

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia