Napęd hybrydowy nie tylko w autach, kolejne statki hybrydowe

Korzyści płynące z hybrydowej technologii napędowej SEACOR Marine: zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz obniżenie kosztów eksploatacji. Przyjrzyjmy się zaawansowanej technologii i jej najpoważniejszym korzyściom. Napęd hybrydowy na morzu coraz popularniejszy

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

statki z napędem hybrydowym
statki z napędem hybrydowym coraz powszechniejsze na morzach

To jest bardzo dobra wiadomość. Rozszerzenie floty hybrydowej przez SEACOR Marine to kolejny krok w kierunku dekarbonizacji transportu morskiego. Tak, w najbliższych latach pojawi się coraz więcej statków z napędem hybrydowym. Jest to spowodowane rosnącym zainteresowaniem ekologią i ochroną środowiska. Silniki hybrydowe pozwalają zmniejszyć emisję zanieczyszczeń, a także obniżyć koszty eksploatacji statków.

Jakie korzyści z hybrydowych napędów na statkach?

Zainstalowanie hybrydowych systemów magazynowania energii na czterech zaopatrzeniowcach offshore (PSV) firmy SEACOR Marine przyniesie następujące korzyści:

  • Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń: Systemy hybrydowe pozwalają zmniejszyć emisje dwutlenku węgla, tlenków azotu i cząstek stałych. W przypadku tych konkretnych statków, Kongsberg Maritime szacuje, że zużycie paliwa w trybie DP może zostać zmniejszone nawet o 20 proc., co przełoży się na redukcję emisji o około 18 ton rocznie na każdy statek.
  • Obniżenie kosztów operacyjnych: Systemy hybrydowe mogą również obniżyć koszty operacyjne statków. Dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa, zmniejszają się również koszty paliwa i serwisu silników.
  • Zwiększenie niezawodności: Systemy hybrydowe zapewniają redundancję systemu zasilania statku. W przypadku awarii jednego z silników, drugi silnik może nadal zapewniać zasilanie.

SEACOR Marine jest jednym z wiodących operatorów offshore na świecie. Firma ta ma długą historię innowacji i zaangażowania w zrównoważony rozwój. Decyzja o rozszerzeniu floty hybrydowej jest zgodna z tymi wartościami i jest kolejnym dowodem na to, że firma SEACOR Marine jest liderem w zakresie zielonych technologii w sektorze morskim.

Hybrydowy trend na morzu

Oczekuje się, że w najbliższych latach coraz więcej armatorów będzie wdrażać hybrydowe systemy zasilania w swoich flotach. Jest to spowodowane rosnącym zainteresowaniem ekologią i ochroną środowiska, a także coraz bardziej dostępnymi i opłacalnymi technologiami hybrydowymi.

Innym przykładem jest niemiecki armator, który zamówił w stoczni Meyer Werft 10 nowych statków pasażerskich z napędem hybrydowym. Statki te będą wykorzystywane na trasach między europejskimi miastami. Będą wyposażone w silniki elektryczne, które będą zasilane przez baterie. Silniki elektryczne będą używane w portach i w portach, a silniki Diesla będą używane w żegludze morskiej.

Oprócz tych dużych projektów, coraz więcej małych i średnich armatorów decyduje się na zakup statków z napędem hybrydowym. Jest to spowodowane coraz większym dostępem do technologii hybrydowej i zmniejszającymi się kosztami jej zakupu.

info za Portalem Morskim

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia