Polska innowacja: Bateria lodowa przełomem w magazynowaniu energii

We Wrocławiu uruchomiono pierwszą na świecie baterię lodową - opatentowany wynalazek polskich naukowców i firm.

216

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bateria lodowa - przełom w magazynowaniu energii
Bateria lodowa - przełom w magazynowaniu energii

W wyniku ścisłej współpracy naukowców z Politechniki Wrocławskiej oraz doświadczenia firm Rawlplug i Wentima powstała innowacyjna bateria lodowa. To przełomowe rozwiązanie w dziedzinie magazynowania energii, które może zrewolucjonizować wiele gałęzi przemysłu i znacząco wpłynąć na ochronę środowiska.

Bateria lodowa Przełomowa technologia

Bateria lodowa to system akumulacji energii chłodniczej z wykorzystaniem przemiany fazowej i ciepła odpadowego. W skrócie, działa ona na zasadzie zamrażania roztworu wodnego w nocy, kiedy energia elektryczna jest tańsza. A następnie, rozmrażania go w dzień, kiedy jest energia jest droższa i potrzebna do chłodzenia pomieszczeń lub urządzeń. Bateria lodowa to uniwersalne rozwiązanie, które może być stosowane w wielu różnych gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym. Ale także w handlu, usługach, rolnictwie i medycynie.

Korzyści z baterii lodowej:

  • Oszczędność energii. Bateria lodowa pozwala na magazynowanie energii elektrycznej w postaci lodu, co umożliwia korzystanie z niej w późniejszym czasie, gdy jest ona droższa.
  • Ekologiczny i zrównoważony rozwój. Bateria lodowa nie wykorzystuje szkodliwych substancji i nie generuje emisji CO2.
  • Szerokie zastosowanie. Baterię lodową można stosować w wielu różnych gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym. A także w handlu, usługach, rolnictwie i medycynie.

Polska duma na arenie międzynarodowej

Bateria lodowa to przykład innowacyjności polskich naukowców i firm. Wynalazek ten został opatentowany i nie ma swojego odpowiednika na całym świecie. Współpraca Politechniki Wrocławskiej, firmy Rawlplug – światowego lidera w produkcji systemów mocowań, oraz firmy Wentima – specjalizującej się w projektowaniu i wykonawstwie instalacji chłodniczych, zaowocowała stworzeniem rozwiązania o ogromnym potencjale i szerokich perspektywach rozwoju.

Konkludując:

Biorąc pod uwagę liczne zalety i ogromny potencjał baterii lodowej, można z dużą dozą pewności stwierdzić, że to rozwiązanie zrewolucjonizuje rynek magazynowania energii. Bateria lodowa może stać się kluczowym elementem budowania inteligentnych i ekologicznych systemów energetycznych przyszłości.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia