Król Karol III zdiagnozowany.

Świat dowiedział się o nowotworze króla Karola III. Co dalej z Pałacem Buckingham oraz leczeniem króla? Jak Książę Harry wspiera ojca?

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Król Karol III
Król Karol III

Pałac Buckingham poinformował w poniedziałek, 6 lutego 2024 roku, że u króla Karola III zdiagnozowano nowotwór. Rodzaj nowotworu nie został ujawniony, ale wiadomo, że monarcha rozpoczął już leczenie. Król Karol III zdiagnozowany.

Król Karol III zdiagnozowany

W związku z leczeniem król Karol III wstrzymał wykonywanie wszelkich obowiązków publicznych. Pałac Buckingham zapewnił jednak, że monarcha nadal będzie prowadził sprawy państwowe i zapoznawał się z oficjalnymi dokumentami.

Król jest w dobrym duchu i ma nadzieję na szybki powrót do pełnienia obowiązków. Podzielił się swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i zwiększyć świadomość o raku.

Po ogłoszeniu oficjalnego komunikatu dotyczącego stanu zdrowia króla Karola III, media szybko podchwyciły temat planowanej wizyty księcia Harry’ego w Wielkiej Brytanii. Serwis informacyjny Sky News przekazał, że syn monarchy już rozmawiał z ojcem na temat jego diagnozy. Harry ma zamiar pojawić się w ojczyźnie w nadchodzących dniach, aby osobiście spotkać się z królem.

Książę Harry Leci do Wielkiej Brytanii, Spotka się z Ojcem

Według kolejnych doniesień, tym razem pochodzących z Daily Mail, król Karol osobiście skontaktował się zarówno z Harrym, jak i z księciem Williamem, aby poinformować ich o swojej chorobie. Co ciekawe, kontakt ten miał miejsce jeszcze przed oficjalnym oświadczeniem wydanym przez Pałac Buckingham.

Pytanie, czy księżna Meghan Markle będzie towarzyszyć księciu Harry’emu w podróży do Wielkiej Brytanii, również padło. Według informatorów Daily Mail, będzie to jednak samotna wyprawa dla Harry’ego, a jego rodzina pozostanie w Kalifornii.

Wizyta księcia Harry’ego w Wielkiej Brytanii w tak delikatnym momencie, gdy król Karol III boryka się z problemami zdrowotnymi, to ważny sygnał. Może wskazywać na ważność i znaczenie relacji rodzinnych, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń i napięć w rodzinie królewskiej. Jednak szczegóły planowanej wizyty oraz ewentualne dalsze rozwinięcia sytuacji pozostają na razie przedmiotem spekulacji i czekają na oficjalne potwierdzenie.

Kto mógłby objąć tron w miejsce Karola III?

Zgodnie z tradycyjną linią sukcesji, tron po Karolu III objąłby jego najstarszy syn, książę William. Następny w kolejce jest książę George, najstarszy syn Williama.
Istnieje również możliwość, że gdyby stan zdrowia Karola III pogorszył się na tyle, że nie mógłby on pełnić swoich obowiązków. Wówczas te zostałyby podzielone między kilku członków rodziny królewskiej.

W historii Wielkiej Brytanii abdykowało tylko czterech monarchów: Edward VIII, Ryszard II, Maria Królowa Szkotów i Jakub VII Szkocki (który był również Jakubem II Angielskim). Ostatnia abdykacja w Pałacu Buckingham miała miejsce w 1936 r. Wówczas król Edward VIII wycofał się ze swoich królewskich obowiązków, aby poślubić Wallis Simpson – rozwiedzioną amerykańską aktorkę.

Przepowiednia o Karolu III i plan Pałacu.

Niektórzy twierdzą, że pewna przepowiednia Nostradamusa sugeruje, że Karol III będzie królował krótko, a jego panowanie będzie naznaczone chaosem. Pałac Buckingham prawdopodobnie ma plan na wypadek pogorszenia się stanu zdrowia króla, ale jego szczegóły nie są znane opinii publicznej.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami.

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia