Co trzeci dzień do szpitala trafia dziecko po próbie samobójczej. Alarmujące statystyki

"Ważne jest, aby dzieci i młodzież wiedziały, że nie są same i że jest ktoś, kto może im pomóc" - podkreśla Ksymena Urbanek, psychiatra zaangażowana w tworzenie programu kompleksowej opieki psychologiczno-psychiatrycznej dla nieletnich

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Co trzeci dzień do szpitala trafia dziecko po próbie samobójczej. Alarmujące statystyki z Rybnika
Co trzeci dzień do szpitala trafia dziecko po próbie samobójczej. Alarmujące statystyki z Rybnika

Co trzeci dzień do szpitala trafia dziecko po próbie samobójczej. To zatrważające statystyki, za którymi stoi nieopisana tragedia – podały właśnie placówki w Rybniku na Śląsku

Rybnik tworzy program pomocy psychologicznej dla nieletnich

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży, Rybnik uruchamia nowy program kompleksowej opieki psychologiczno-psychiatrycznej dla nieletnich. Program wykracza poza doraźną pomoc farmakologiczną, oferując młodym ludziom holistyczne wsparcie w kryzysie.

„W Rybniku co trzeci dzień do szpitala trafia dziecko po próbie samobójczej. Te dane są zatrważające i pokazują, jak pilna jest potrzeba kompleksowej opieki psychologicznej dla młodych ludzi”. W ten sposób o problemie wypowiada się Ksymena Urbanek, psychiatra zaangażowana w tworzenie programu.

Nowa inicjatywa stawia na wczesną interwencję i profilaktykę

W szkołach zostaną wzmocnione działania psychologów, którzy będą mogli identyfikować uczniów w kryzysie i oferować im odpowiednie wsparcie. W razie potrzeby, dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z terapii psychologicznej lub psychiatrycznej.

Program obejmuje również wsparcie dla rodziców i opiekunów, którzy często czują się bezradni w obliczu problemów swoich dzieci. Dostępne będą dla nich warsztaty i grupy wsparcia, gdzie będą mogli nauczyć się, jak rozmawiać z dziećmi o trudnych emocjach i jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze.

„Ważne jest, aby dzieci i młodzież wiedziały, że nie są same i że jest ktoś, kto może im pomóc” – podkreśla Urbanek. „Nowy program ma zapewnić im kompleksową opiekę i dać im siłę do przezwyciężenia trudności.”

Program jest realizowany we współpracy z Fundacją ITAKA, która od lat zajmuje się pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Inicjatywa Rybnika jest godna naśladowania i może stać się wzorem dla innych miast w Polsce. Problem prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży jest niezwykle poważny i wymaga zdecydowanych działań. Nowe programy holistycznej opieki psychologiczno-psychiatrycznej mogą uratować wiele młodych istnień.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia