Sejm w ogniu debaty: „Stop LGBT” i „Tak dla rodziny” na tapecie

238

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sejm w ogniu debaty: "Stop LGBT" i "Tak dla rodziny" na tapecie
Sejm w ogniu debaty: "Stop LGBT" i "Tak dla rodziny" na tapecie

Piątkowe posiedzenie Sejmu (9 lutego) zapowiada się niczym starcie tytanów. Na stole leżą dwa projekty obywatelskie, które rozpalają do czerwoności debatę publiczną: „Stop LGBT” i „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

Sejm w ogniu debaty – dwa kontrowersyjne projekty obywatelskie

Posłowie zajmą się dziś kilkoma projektami obywatelskimi, w tym dwoma, które budzą silne kontrowersje: „Stop LGBT” i „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

Oba projekty utknęły w sejmowych komisjach w poprzedniej kadencji. Teraz wracają do Sejmu i czeka je głosowanie.

Projekt „Stop LGBT” autorstwa Kaji Godek z Fundacji Życie i Rodzina zakłada m.in. zakaz „propagowania ideologii LGBT” w szkołach i innych miejscach publicznych. Projekt spotkał się z ostrą krytyką ze strony organizacji pozarządowych i społeczności LGBT+. Krytycy zarzucają mu dyskryminację i stygmatyzację osób LGBT+.

Projekt „Tak dla rodziny, nie dla gender” również skupia się na kwestiach LGBT+ i ma na celu „wzmocnienie pozycji rodziny”. Projekt ten również spotkał się z krytyką ze strony organizacji pozarządowych, które twierdzą, że jest on niepotrzebny i szkodliwy.

Oprócz kontrowersyjnych projektów dotyczących LGBT+, posłowie zajmą się również:

  • Rządowym projektem nowelizacji ustawy o pomocy dla obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym. Projekt przedłuża legalność pobytu ukraińskich uchodźców wojennych do 30 czerwca.
  • Nowelizacją ustawy Prawo o zgromadzeniach oraz niektórych innych ustaw.
  • Nowelizacją ustawy Kodeks karny.
  • Nowelizacją ustawy o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego.

W piątek odbędzie się również pierwsze posiedzenie zespołu, który opracuje propozycje zmian systemu finansowania Funduszu Kościelnego. Zespół ma przedstawić pierwsze sprawozdanie do końca marca.

Planowane zmiany w finansowaniu Funduszu Kościelnego są jedną z obietnic wyborczych części koalicji rządzącej. Fundusz Kościelny powstał w 1950 roku jako forma rekompensaty dla Kościoła za przejęte przez państwo nieruchomości. Nowe rozwiązania mają obowiązywać od 2025 roku.

Piątkowe posiedzenie Sejmu będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej Sejmu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia