Cyberbezpieczeństwo: Zawód przyszłości

Pomimo kryzysu gospodarczego, sektor IT pozostaje oazą stabilności i wysokich wynagrodzeń. Szczególnie poszukiwani są eksperci od cyberbezpieczeństwa, których umiejętności są na wagę złota w obliczu rosnącej cyberprzestępczości.

259

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Cyberbezpieczeństwo.Analitycy, inżynierowie i architekci bezpieczeństwa to najbardziej poszukiwani specjaliści.
Cyberbezpieczeństwo.Analitycy, inżynierowie i architekci bezpieczeństwa to najbardziej poszukiwani specjaliści.

W dobie rosnącej cyberprzestępczości i cyfrowych wojen, eksperci od cyberbezpieczeństwa stają się coraz bardziej pożądanymi pracownikami.

Cyberbezpieczeństworosnący popyt i imponujące zarobki

Raport „Cybersecurity. Rynek pracy w Polsce – 2024” ujawnia, że firmy kuszą kandydatów na stanowiska związane z cyberbezpieczeństwem imponującymi zarobkami. Doświadczeni profesjonaliści, tacy jak Cyber Security Engineer, Cloud Security Engineer czy Network Security Engineer, mogą liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 20 do 30 tys. zł miesięcznie.

Analitycy, inżynierowie i architekci bezpieczeństwa to najbardziej poszukiwani specjaliści. Szczególnie cenione jest doświadczenie w wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do zapewniania kompleksowej ochrony systemów informatycznych.

Raport szczegółowo opisuje stawki dla różnych stanowisk:

 • Security Manager:
  • Junior: 22-28 tys. zł brutto miesięcznie
  • Mid: 29-35 tys. zł brutto miesięcznie
  • Senior: 36-42 tys. zł brutto miesięcznie
 • Umowa B2B:
  • Mid: 140-180 zł netto za godzinę
  • Senior: 180-230 zł netto za godzinę
 • IT Director: 38-48 tys. zł brutto miesięcznie

Raport „Cybersecurity. Rynek pracy w Polsce – 2024” opracowany został przez firmę HackerU – eksperta w dziedzinie szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa we współpracy z firmą doradztwa personalnego Devire. Opracowanie jest efektem analiz i badań mających na celu zgłębienie dynamicznych zmian zachodzących w sektorze Cybersecurity.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa nie muszą obawiać się zastąpienia przez sztuczną inteligencję. Ich praca wymaga szerokiej wiedzy technicznej, umiejętności łączenia różnych rozwiązań i efektywnej komunikacji z biznesem.

W 2024 roku wzrośnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa (Incident Response Specialist). Wynika to z rosnącej liczby cyberataków i potrzeby błyskawicznej reakcji na zagrożenia.

Cyberbezpieczeństwo to nie tylko intratny zawód, ale także misja. Eksperci w tej dziedzinie chronią dane i systemy informatyczne przed cyberprzestępcami, którzy stanowią coraz większe zagrożenie dla firm i instytucji.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Szczepionki mRNA przeciwko rakowi. – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Rząd zamyka Program Inwestycji Strategicznych – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia