Sołtysowe dodatek cieszący się dużym zainteresowaniem

Sołtysowe, to nowy dodatek wprowadzony przed zeszłorocznymi wyborami przez rząd PiS cieszący się dużym zainteresowaniem wśród byłych sołtysów.

220

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sołtysowe dodatek cieszący się dużym zainteresowaniem. Tablica informacyjna Sołtys
Sołtysowe dodatek cieszący się dużym zainteresowaniem. Tablica informacyjna Sołtys

Sołtysowe to dodatek, który został wprowadzony tuż przed zeszłorocznymi wyborami parlamentarnymi przez rząd PiS. Cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród byłych sołtysów. Program Sołtysowe to specjalny dodatek do emerytury dla byłych sołtysów, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Jak możemy się dowiedzieć, do końca listopada 2023 roku złożono 34 373 wniosków o przyznanie świadczenia. Wydano już 31 454 decyzje z tytułu potwierdzające pełnienie funkcji sołtysa. Ciekawostką jest to że ilość wniosków dotyczących kobiet i mężczyzn jest na podobnym poziomie. Wsparcie otrzymało 20 270 kobiet i i 21 284 mężczyzn.

Sołtysowe dodatek cieszący się dużym zainteresowaniem. Tablica informacyjna Sołtys. New Holland międzynarodowa potęga Traktor New Holland Boomer 45
Sołtysowe dodatek cieszący się dużym zainteresowaniem. Sołtys. New Holland międzynarodowa potęga Traktor New Holland Boomer 45

Sołtysowe nowy dodatek, jakie są warunki

Warunki jakie są wymagane, aby otrzymać świadczenie Sołtysowe to:

– emeryci muszą osiągnąć 60 lat (dla kobiet) lub 65 lat (dla mężczyzn),

– sprawowanie funkcji sołtysa przez co najmniej 8 lat w oparciu o ustawę z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

Na chwilę obecną dodatek Sołtysowe wynosi 300 zł miesięcznie. Od 1 marca zostanie podniesiony na takich samych zasadach jak waloryzacja rent i emerytur. Wtedy to kwota będzie wynosiła 336 zł miesięcznie, co stanowi wzrost o 12,12%.

Otrzymanie podwyżki, nie będzie wiązało się ze składaniem dodatkowych wniosków. KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) automatycznie zaktualizuje kwotę sołtysowego dla uprawnionych osób.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie..

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia