Handlarze narkotykami działający w darkwebie zatrzymani

Cyberprzestępcy handlujący narkotykami w darkwebie zostali zatrzymani

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

handlarze narkotykami działający w darkwebie, wzór przypominający kod binarny
handlarze narkotykami działający w darkwebie zostali zatrzymani

Handlarze narkotykami działający w darkwebie zostali zatrzymani dzięki pracy policji i funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Rzeszowie. Dwóch mężczyzn wpadło w ręce stróżów prawa, a zabezpieczona ilość narkotyków i substancji psychotropowych jest znaczna.

Ciemna strona Internetu, czyli darkweb, znana jest z anonimowości i ułatwień w prowadzeniu nielegalnych działalności. To właśnie tam przestępcy z rozbitej siatki oferowali swój towar, wykorzystując sieć TOR do ukrycia swojej tożsamości. Jednak skrupulatna praca śledczych doprowadziła do zidentyfikowania, namierzenia i zatrzymania handlarzy narkotykami.

W efekcie dynamicznej akcji w Małopolsce zatrzymano mężczyznę, który próbował uciec pieszo. W jego plecaku znajdował się niemal kilogram mefedronu – syntetycznego narkotyku o silnym działaniu psychoaktywnym. Drugi z podejrzanych wpadł w województwie zachodniopomorskim. On z kolei posiadał przy sobie kokainę. To jednak nie wszystko. Podczas zatrzymania ujawniono również inne narkotyki w dużych ilościach.

Handlarze narkotykami działający w darkwebie – wyniki śledztwa

Sukces operacji nie kończy się na zatrzymaniu dwóch handlarzy. Śledczym udało się przejąć imponujące ilości innych substancji odurzających i psychotropowych. Łącznie zabezpieczono:

• Ponad 18 000 tabletek ecstasy – psychoaktywnego środka powodującego euforię i halucynacje

• Ponad 7 000 tabletek LSD – silnego psychodelika o nieprzewidywalnych efektach

• Prawie 3,4 kg marihuany – suszu z konopi indyjskich o różnym stężeniu THC

• Ponad 1,3 kg mefedronu – wspomnianego wcześniej syntetycznego narkotyku

• Ponad 0,5 kg ketaminy – leku znieczulającego, który w nielegalnym obrocie wykorzystywany jest jako narkotyk

Czarnorynkowa wartość skonfiskowanych substancji szacowana jest na blisko milion złotych. To ogromny sukces polskich służb, który nie tylko uderza w handel narkotykami, ale również chroni społeczeństwo przed szkodliwym działaniem tych substancji. Przestępcy korzystający z darkwebu mają złudne poczucie anonimowości. Tymczasem nowoczesne rozwiązania informatyczne i skrupulatne śledztwo może prowadzić do ich wytropienia i aresztowania.

Zatrzymanie i zarzuty

Handlarze narkotykami działający w darkwebie zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu narkotykami. Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował ich, co ma zapobiec utrudnianiu śledztwa i mataczeniu.

Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Należy podkreślić, że to kolejny przykład skutecznej walki polskich służb z cyberprzestępczością i handlem narkotykami w darknecie. Ich działania chronią nie tylko polski rynek, ale również bezpieczeństwo internautów na całym świecie.

Warto wiedzieć, że choć w darkwebie często można kupić legalne produkty w atrakcyjnych cenach, to jednak jest on wykorzystywany również przez grupy przestępcze. Oferują one narkotyki, broń, fałszywe dokumenty, materiały pornograficzne oraz nielegalnie zdobyte dane osobowe. Można tam też znaleźć usługi hakerów i innych cyberprzestępców. Zakup narkotyków w Internecie wydaje się bardziej komfortowy i anonimowy niż kontakt z dilerem. Sprawia to, że handel tymi produktami w sieci również ma się coraz lepiej. Dlatego tak ważne są działania mające na celu walkę z cyberprzestępczością i handlem nielegalnymi substancjami w Internecie.

Chcesz wiedzieć, dlaczego  nie warto odwiedzać darkwebu? Obejrzyj ten film.

Zobacz też, jak bezpiecznie znaleźć miłość w sieci.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia