Cyberatak na samolot El Al udaremniony przez pilotów

130

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Cyberatak na samolot El Al udaremniony przez pilotów
Cyberatak na samolot El Al udaremniony przez pilotów

Piloci linii lotniczych El Al udaremnili cyberatak, którego celem było przekierowanie samolotu z kursu do Tel Awiwu. Incydent miał miejsce w weekend podczas lotu z Bangkoku do Izraela.

Cyberatak na samolot El Al udaremniony

Według doniesień „Jerusalem Post”, „wrogie elementy” próbowały przejąć kontrolę nad siecią komunikacyjną samolotu. Załoga otrzymała instrukcje, które różniły się od ustalonej trasy.

Piloci, wyczuwając podstęp, postąpili zgodnie z procedurami. Zignorowali podejrzane instrukcje i przełączyli się na alternatywne środki komunikacji, konsultując się z innymi kontrolerami ruchu lotniczego. Dzięki temu udało im się ustalić, że są wprowadzani w błąd.

Incydent ten mógł mieć poważne konsekwencje. Cyberatak mógł doprowadzić do uszkodzenia samolotu, skierowania go w niebezpieczne rejony lub nawet porwania.

El Al podkreślił, że „zakłócenia nie wpłynęły na normalny przebieg lotu dzięki profesjonalizmowi pilotów”. Szybka reakcja i umiejętność radzenia sobie z kryzysem uratowały pasażerów przed potencjalną katastrofą.

Incydent ten pokazuje, jak ważne jest szkolenie pilotów w zakresie radzenia sobie z zakłóceniami w komunikacji. W dzisiejszym świecie cyberataki stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów. Profesjonalizm i czujność pilotów linii El Al uratowały życie wielu osób.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

BAFTA 2024: Oppenheimer nie zwalnia tempa – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Jak odkryto tajemnice przewozu ciała Aleksieja Nawalnego? – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia