Nocny konwój przez zamarzniętą rzekę

Tajemnicze okoliczności przewozu ciała Aleksieja Nawalnego. Mediazona odkryła nagranie tego tajemniczego przejazdu, które miało miejsce kilka minut prze północą. Przeprawa lodowa na rzece Ob była jedyną trasą łączącą Kolonię Karna w Charpie i Salechard z kostnicą.

93

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tajemnicze okoliczności przewozu ciała Aleksieja Nawalnego. Mediazona odkryła nagranie tego tajemniczego przejazdu, które miało miejsce kilka minut prze północą.
Tajemnicze okoliczności przewozu ciała Aleksieja Nawalnego. Mediazona odkryła nagranie tego tajemniczego przejazdu, które miało miejsce kilka minut prze północą.

W dniu śmierci Aleksieja Nawalnego, 16 lutego, rosyjski konwój przemieszczał się przez lodową przeprawę na rzece Ob w nocy. Budząc pytania dotyczące przewozu ciała opozycjonisty. Dziennikarze niezależnego portalu Mediazona odkryli nagranie tego tajemniczego przejazdu, który miał miejsce zaledwie kilka minut przed północą. Nagrania z kamer monitoringu ukazują konwój, składający się z przednich i tylnych radiowozów policyjnych. Szarego sedana z cywilnymi tablicami oraz minibusu oznaczonego zielonymi paskami, charakterystycznymi dla pojazdów rosyjskiej służby więziennej. Pojazdy te poruszały się powoli, a kierowcy radiowozów często zwalniali lub zatrzymywali się, aby utrzymać jednolitą prędkość konwoju.

Ciało przewożone przez lodową rzekę w nocy?

Kolonia karna w Charpie, gdzie przetrzymywano Nawalnego. miasto Łabytnangi leżą po lewej stronie rzeki Ob. Podczas gdy Salechard, gdzie znajduje się kostnica, znajduje się po prawej. Jedyną trasą łączącą te miejsca zimą jest przeprawa lodowa, co potwierdzają nagrania z kamer ulicznych. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że ciało Nawalnego najpierw zostało przetransportowane z kolonii karnej do szpitala w Łabytnangi. A dopiero wieczorem 16 lutego trafiło do kostnicy w Salechardzie. Nagrania z monitoringu potwierdzają tę trasę. Całe zdarzenie wzbudza pytania o celowy czas transportu oraz ewentualne manipulacje związane z informacją o śmierci opozycjonisty.

Spekulacje wokół zaginięcia ciała Nawalnego

Matka Nawalnego, gdy dotarła do szpitala okręgowego Salechardzie, została zaskoczona informacją, że ciała tam nie ma. To prowadzi do spekulacji, czy konwój zabrał ciało w innym kierunku lub czy miało miejsce jakieś inne zakłócenie procesu przewozu. Warto zaznaczyć, że dziennikarze nie mieli dostępu do nagrań z kamer w mieście Salechard. Co sprawia, że los konwoju po przekroczeniu rzeki pozostaje tajemnicą. Sprawa transportu ciała Nawalnego budzi liczne pytania i wątpliwości, a nagrania z monitoringu są jedynym źródłem informacji na ten temat. Sytuacja ta wymaga rzetelnej analizy i śledztwa, aby odpowiedzieć na pytania społeczeństwa dotyczące rzeczywistych okoliczności śmierci i przewozu ciała Aleksieja Nawalnego.

Dziennikarze niezależnego rosyjskiego portalu Mediazona odkryli nagranie przejazdu tajemniczego konwoju przez lodową przeprawę na rzece Ob. 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia