Pogoda w Poniedziałek 19 lutego 2024

Zima przypomniała sobie o nas i przynosi nam kolejny dzień z niską temperaturą, wysoką wilgotnością i opadami.

157

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Poniedziałek 19 lutego - biała mapka pogodowa Polski na tle okna pokrytego kroplami deszczu. Krajobraz za oknem jest niewyraźny.

Początek tygodnia przywita nas niezbyt przyjemną aurą, niebo nad całą Polską będzie zachmurzone i będą nam towarzyszyć opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Na termometrach zobaczymy od 2 do 10 stopni Celsjusza, a towarzyszyć nam będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Pogoda w Poniedziałek 19 lutego.

Prognoza dla Polski

Przemieszczający się nad Polską front atmosferyczny, przyniósł duże zachmurzenie i opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. W ciągu dnia spadnie 5÷10 litrów deszczu/m², a na północnym wschodzie kraju również ok. 5 cm śniegu. W górach przeważnie spadnie śnieg.

Termometry pokażą maksymalnie od 2°C na północnym wschodzie, przez 7°C w Polsce centralnej, po 9°C na południu oraz południowym zachodzie. Wiejący z kierunków południowych i zachodnich, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach może osiągać prędkość 50÷60 km/h. W Karpatach i Sudetach wiatr będzie silniejszy, w porywach do 90 km/h.

Pogoda – Katowice

W Katowicach będzie przeważać zachmurzenie duże z umiarkowanymi opadami deszczu, trwającymi cały dzień. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 5°C, a minimalna 2°C. Wiatr będzie słaby, z południowego zachodu, o prędkości 5÷10 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie około 1010 hPa.

Pogoda w Poniedziałek 19 lutego – Kraków

Z przykrywających Kraków chmur, okresowo będzie padał deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9°C, a minimalnie 3°C. Południowy, umiarkowany i dość silny wiatr osiągnie prędkość15÷25 km/h. Barometry wskażą w środku dnia 990 hPa.

Pogoda – Poznań

Pochmurna aura i okresowe opady deszczu będą towarzyszyć mieszkańcom Poznania przez cały dzień. Temperatura maksymalna osiągnie 8°C, minimalna 4°C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, o prędkości 15÷25 km/h. Ciśnienie osiągnie w południe 1003 hPa.

Pogoda w Poniedziałek 19 lutego – Warszawa

Również mieszkańców Stolicy czeka pochmurny Poniedziałek z okresowymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 5°C, a minimalna 2°C. Południowy wiatr będzie umiarkowany i dość silny, o prędkości 15÷25 km/h. W południe barometry pokażą 1002 hPa.

Pogoda – Wrocław

Poniedziałek we Wrocławiu będzie pochmurny i deszczowy. Maksymalna temperatura wyniesie 9°C, minimalna 4°C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu, z prędkością 15÷25 km/h. W południe barometry wskażą 1002 hPa.

Pogoda w Poniedziałek 19 lutego – Trójmiasto

Niebo nad Gdańskiem, Gdynią i Sopotem będzie zachmurzone, a momentami wystąpią opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 5°C, a minimalnie 2°C. Umiarkowany i dość silny wiatr z południa, powieje z prędkością 15÷25 km/h. Na barometrach w południe zobaczymy 1013 hPa.

Biomet

Na obszarze całego kraju będą panować niekorzystne warunki biometeorologiczne, wilgotność powietrza osiągnie ok. 90%.

Co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia