Afera z niemieckim sprzętem dla Ukrainy

153

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Afera z niemieckim sprzętem dla Ukrainy
Afera z niemieckim sprzętem dla Ukrainy

Niemcy dostarczyły Ukrainie transportery opancerzone, które według ekspertów są „zupełnie nieprzydatne w warunkach bojowych”. Informacje te ujawnił niemiecki dziennik „Bild”, wywołując oburzenie i pytania o nieprawidłowości w procesie zakupu.

Zdaniem „Bilda”, transportery FFG dostarczone Ukrainie mają cienkie poszycie. Nie mają pancerza przeciwminowego i są kruche w ogniu artyleryjskim, rakietowym i moździerzowym. Oznacza to, że nie zapewniają odpowiedniej ochrony żołnierzom na linii frontu i nadają się jedynie do działań tyłowych.

Eksperci wojskowi krytykują tę decyzję, twierdząc, że jest to „czysty skandal zakupowy” i „oszczędzanie kosztem życia ludzkiego”. Podkreślają, że zakupione transportery były trzykrotnie droższe niż cena rynkowa, Ich produkcja została przeniesiona do fabryki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, co dodatkowo podniosło koszty.

Carlo Masala, analityk wojskowy i ekspert ds. wojny w Ukrainie, nie ma wątpliwości. Niemieckie transportery nie nadają się do działań na froncie. Poseł Bundestagu Roderich Kiesewetter wezwał do natychmiastowego śledztwa w Ministerstwie Obrony Narodowej w związku z podejrzeniem złego wydatkowania pieniędzy publicznych.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Śmiertelne zatrucie w Nowej Dębie – zatrzymane małżeństwo – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Blokada granicy z Ukrainą, jadą Niemcy, Belgowie i Francuzi – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia