Nie Żyje Marcin Barański – Szermierz, Buddysta i Prawa Ręka Pana Kleksa

Nagle odszedł Marcin Barański, znany jako Pietrek z Podróży pana Kleksa. Miał 53 lata i był cenionym członkiem klubu szermierczego.

144

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Marcin Barański, znany jako Pietrek z Podróży pana Kleksa, odszedł nagle w wieku 53 lat.
Marcin Barański, znany jako Pietrek z Podróży pana Kleksa, odszedł nagle w wieku 53 lat.

Dzisiaj świat szermierki i kultury polskiej żegna wyjątkową postać. Marcin Barański, znany jako Pietrek, prawa ręka Pana Kleksa z „Podróży pana Kleksa”, odszedł nagle w wieku 53 lat. Informację o jego śmierci podał klub szermierczy F3 AKADEMIA BRONI, którego był cenionym członkiem. Marcin Barański zyskał popularność w wieku 14 lat, gdy wcielił się w postać Pietrka, towarzysza Pana Kleksa, w kultowym filmie „Podróże pana Kleksa” z 1983 roku. Mimo szybkiego debiutu w aktorstwie, Barański nie wybrał tej ścieżki zawodowej.

Kim był Marcin Barański?

Ukończywszy studia na Politechnice Warszawskiej, Marcin pracował w jednej ze szwedzkich firm telekomunikacyjnych. Jednak szermierka była jego wielką pasją, a klub F3 AKADEMIA BRONI był miejscem, gdzie mógł rozwijać swój talent. To właśnie ten klub jako pierwszy podzielił się smutną wiadomością o śmierci Barańskiego. Poza szermierką, Marcin Barański był również buddystą i wiceprzewodniczącym związku buddyjskiego Karma Kagyu. W 2016 roku opowiadał o swojej fascynacji buddyzmem. Przez wiele lat spełniał się jednak jako śpiewak. Występował w chórze w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jednocześnie ukończył informatykę na Politechnice Warszawskiej. Po studiach podjął pracę w szwedzkiej firmie telekomunikacyjnej. Jego podejście do życia było pełne mądrości i współczucia.

Niezapomniany Pietrek z Podróży pana Kleksa

„Podoba mi się w buddyzmie, że jest przedłużeniem mojego zdrowego rozsądku. Nie muszę w nic wierzyć i mogę używać buddyjskiego spojrzenia na świat w swoim codziennym życiu. Gdy się przyjmuje buddyjski punkt widzenia, nie ma się wrogów, co najwyżej pacjentów. Buddyzm pomaga rozwijać w człowieku mądrość i współczucie, co nie znaczy, że buddysta nie przywali komuś w zęby, gdy będzie to jedyny sposób, żeby kogoś powstrzymać przed robieniem dalszych głupich rzeczy” – mówił Barański. Warto wspomnieć, że Marcin Barański pozostawił nie tylko piękną postać Pietrka w pamięci milionów Polaków, ale także ślad swojej pasji, mądrości i serdeczności w sercach tych, którzy mieli przyjemność z nim współpracować i gościć w swoim życiu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia