Pogoda w Sobotę 24 lutego 2024

Wszyscy będziemy dzisiaj odczuwać komfort termiczny, pomimo zachmurzenia i opadów deszczu.

128

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Sobotę 24 lutego - biała mapka pogodowa Polski na tle szyby pokrytej kroplami deszczu, za szybą błękitne tło.

W większości kraju przewidywane są opady deszczu oraz duże zachmurzenie. Jednak w niektórych regionach pojawią się przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Termometry pokażą w ciągu dnia od 7 do 15 stopni Celsjusza. Pogoda w Sobotę 24 lutego

Sobotnia aura w Polsce

Nad Polską będzie utrzymywać się strefa niskiego ciśnienia, która przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W centrum i na wschodzie kraju wystąpią słabe i umiarkowane opady deszczu, które szybko będą zanikać. Na północy kraju opady będą miejscami silniejsze i tam spadnie do 15 mm deszczu. Po południu opady będą stopniowo zanikać.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8°C do 12°C, poza południowym wschodem gdzie będzie do 15°C. Najniższe temperatury będą panować rejonie Zatoki Gdańskiej oraz obszarach podgórskich, gdzie termometry pokażą 6÷7°C. W nocy temperatura spadnie do 2÷4°C.

Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków południowych. W porywach może osiągnąć do 55 km/h na wschodzie i w centrum, do 65 km/h na południowym wschodzie, do 60 km/h w rejonie Zatoki Gdańskiej i do 80 km/h na obszarach podgórskich Karpat. W rejonie Zatoki Gdańskiej wiatr będzie przejściowo północno-zachodni. W wysokich partiach gór wiatr może osiągać 100 km/h.

Pogoda – Katowice

W Katowicach nie zabraknie dzisiaj deszczu. Opady będą trwały niemal cały dzień. Zachmurzenie będzie duże, z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 8°C, a minimalna w nocy 2°C. Wiatr będzie słaby, z południowego zachodu, o prędkości około 10 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać w ciągu dnia, od 1010 hPa rano do 1000 hPa wieczorem.

Pogoda w Sobotę 24 lutego – Kraków

W Krakowie dzień zacznie się słabymi i umiarkowanymi opadami deszczu z pochmurnego nieba. Następnie prognozowane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie osiągnie w południe 977 hPa.

Pogoda – Poznań

Sobotni poranek w Poznaniu będzie pochmurny z opadami deszczu. Opady będą słabe i umiarkowane, a później prognozowane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie 12°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Na barometrach zobaczymy w południe 999 hPa.

Pogoda w Sobotę 24 lutego – Warszawa

Stolicę czeka pochmurna i deszczowa Sobota. Opady będą słabe i umiarkowane, a w ciągu dnia wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12°C. Powieje słaby i umiarkowany, porywisty wiatr z południowego zachodu. Na barometrach w południe zobaczymy ok. 1006 hPa.

Pogoda – Wrocław

We Wrocławiu zapowiada się ciepła i słoneczna Sobota. Zachmurzenie będzie małe, bez opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15°C. Wiał będzie będzie słaby wiatr z południa. Ciśnienie atmosferyczne osiągnie w południe ok. 1005 hPa.

Pogoda w Sobotę 24 lutego – Trójmiasto

Sobota w Gdańsku, Gdyni i Sopocie początkowo będzie pochmurna i deszczowa. Po południu pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie 9°C. Południowy i południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami silniejszy. Na barometrach zobaczymy w południe 1002 hPa.

Biomet

Na obszarze całego kraju będą panować korzystne warunki biometeorologiczne, wilgotność powietrza osiągnie 90%.

Co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia