Wizyta ukraińskiej delegacji na granicy polsko-ukraińskiej: napięcie rośnie

247

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wizyta ukraińskiej delegacji na granicy z Polską
Wizyta ukraińskiej delegacji na granicy z Polską

W piątek 23 lutego na granicy polsko-ukraińskiej pojawiła się ukraińska delegacja rządowa na czele z premierem Denysem Szmyhalem. Celem wizyty było omówienie problemów z ruchem granicznym, które od kilku miesięcy utrudniają handel i przepływ osób między oboma krajami.

Wizyta ukraińskiej delegacji na granicy

Denys Szmyhal podkreślił, że blokada granicy uderza w ukraińską gospodarkę i zdolność do obrony przed rosyjską agresją.

„Miesiąc temu w Kijowie premier Donald Tusk powiedział, że Polska jest najpewniejszym, najważniejszym sojusznikiem Ukrainy w tej śmiertelnej walce ze złem. Miesiąc temu zgodziliśmy się, że blokowanie granicy jest szkodliwe dla naszych krajów i że trzeba zapobiegać takim incydentom”- mówił premier Ukrainy.

Minął miesiąc i znów jesteśmy w tym punkcie. Dopiero teraz widzimy jawne prowokacje” – napisał w mediach społecznościowych Denys Szmyhal.

W kolejnym wpisie w piątek po południu premier Ukrainy zwrócił się do Polaków. Przekonuje, że od pięciu miesięcy jego kraj nie sprzedaje już zboża na polski rynek. „Ukraina nie sprzedaje swojej kukurydzy, słonecznika i rzepaku na polski rynek!” – przekonuje.

Premier Ukrainy skrytykował również polski rząd za brak dialogu i zapowiedział, że Kijów jest gotowy do negocjacji. Przedstawił pięciopunktowy plan odblokowania granicy, który zakłada m.in. utworzenie trójstronnego sztabu z udziałem Polski, Ukrainy i Komisji Europejskiej.

Wizyta ukraińskiej delegacji odbyła się bez udziału polskich urzędników państwowych. Premier Tusk zapowiedział wcześniej, że spotkanie obu rządów odbędzie się 28 marca w Warszawie. Sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej staje się coraz bardziej napięta. Brak „sprawnego” dialogu między rządami obu krajów budzi obawy o dalsze pogorszenie relacji polsko-ukraińskich.

Do śledzenia na bieżąco:

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Putin podarował Kim Dzong Unowi luksusowe auto, a Kim… – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Światowy Dzień Walki z Depresją – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia